تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۶
 
سرلشکر جعفری در جمع نخبگان فرهنگی سپاه:

امروز آل‌سعود سپر بلای صهیونیست‌هاست/ ایران در عرصه دفاع و امنیت با مشکلی مواجه نیست

Share/Save/Bookmark
 
فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان امروز از مقابله مستقیم به جنگ‌های نیابتی و بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌های اسلام علیه انقلاب اسلامی روی آورده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز(29 دی‌ماه) در دومین همایش فرهیختگان، نخبگان فرهنگی و بازنشستگان سپاه استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت و تبریک میلاد امام حسن عسگری(ع)، انقلاب اسلامی را موضوع و دغدغه مشترک آحاد پاسداران و بسیجیان برشمرد و اظهار داشت: امروز شاهد تبلور و پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی به‌ویژه در بعد بیرونی و معرفی اسلام به جهانیان هستیم و بحمدالله این پرچم با عزت و افتخار در اهتزاز است.
وی افزود: هر روز که می‌گذرد انقلاب اسلامی مشتاقان و علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب می کند که این مهم بیانگر پویایی، پیشرفت و زنده بودن انقلاب است.
سرلشکر جعفری بُعد بیرونی انقلاب اسلامی را متکی بر ظلم‌ستیزی و نفی نظام سلطه خواند و اظهار داشت: این شعارِ محوری که بیانگر ماهیت اصلی انقلاب اسلامی است نشأت گرفته از مکتب اباعبدالله الحسین(ع) است.
وی خاطرنشان کرد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی در سراسر جهان در حال توسعه و پیشرفت است و دوست و دشمن به آن اذعان دارند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تحولات بسیار عمیق، سریع و شگرفی در منطقه در حال وقوع است، اظهار داشت: دشمنان امروز از مقابله مستقیم، به جنگ‌های نیابتی و بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌های اسلام علیه انقلاب اسلامی روی آورده‌اند که تبلور آن را در حرکتی که در عربستان انجام می پذیرد، مشاهده می‌کنیم و امروز آل سعود سپر بلای صهیونیست‌ها شده است.
وی تصریح کرد: با هوشیاری و هوشمندی رهبری معظم انقلاب و مردم انقلابی ایران و منطقه توطئه‌های دشمنان یکی پس از دیگری در حال خنثی شدن است.
سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه با رویش‌هایی که در نسل جوان به وجود آمده، اقتدار انقلاب اسلامی در حال توسعه و فزونی است، گفت: تحقق اهداف ایجابی و ارائه الگو در اداره جامعه و کشور اسلامی از جمله دغدغه‌هایی است که می‌بایست محقق شود و هر فعال فرهنگی و نیروی توانمندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی به فراخور تجارب و ظرفیت‌های خود باید در این عرصه به ایفای نقش مؤثر بپردازد.
وی جهاد اقتصادی را از عرصه‌های جهاد فی سبیل الله توصیف و تصریح کرد: امروز ایفای نقش در عرصه اقتصاد مقاومتی نه تنها منافع شخصی را به همراه دارد، بلکه دستاوردهای ارزشمندی را متوجه انقلاب و نظام خواهد کرد.
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در عرصه دفاع و امنیت با مشکلی مواجه نیست، تصریح کرد: تلاش، مدیریت و حفظ روحیه جهادی در عرصه‌های غیررزمی امروز مورد نیاز انقلاب اسلامی است.
وی کار و تلاش خالصانه، تلاش و سخت‌کوشی و مواجه بودن با مخالفت و دشمنی را از ویژگی‌های برجسته‌ اقدام جهادی برشمرد و با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از مصادیق بارز اقدام جهادی است، گفت: توسعه ارزش‌ها، دفاع از حق و یاری دین خدا بدون کار جهادی میسر نخواهد شد.
سرلشکر جعفری در پایان با بیان اینکه بحمدالله امروز ارتباط خوب و منسجمی میان پیشکسوتان با مجموعه سپاه برقرار شده، بر ضرورت نقش‌پذیری مؤثر در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به‌منظور محقق شدن اهداف والای انقلاب اسلامی تأکید کرد.د
کد مطلب: 320384
مرجع : تسنیم