تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۳
 
لاریجانی در صحن علنی مجلس:

متأسفانه برخی کشورهای عقب‌افتاده در منطقه دنبال تفرقه در میان امت اسلامی هستند

Share/Save/Bookmark
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه امروز شاهدیم که جریانات مزاحم انقلاب اسلامی شامل ابرقدرت‌ها و برخی کشورهای عقب‌افتاده منطقه دنبال تفرقه در امت اسلامی هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (12 بهمن 94) با اشاره به سالروز ورود امام خمینی (ره) در سال 57 به میهن گفت: امام (ره) در چنین روزی با ورود به ایران تحولی بنیادین در فکر، روش و منهجی که ملت ایران باید طی کند ایجاد کرد و با تیزهوشی و فراست در ظرف 10 روز انقلاب را از میان جریانات مزاحم عبور داد و اراده ملت ایران را در 22 بهمن در مقابل حرکت‌های آمریکا و دشمنان ایران محقق ساخت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
وی افزود: حرکتی که امام با ورود خود به ایران تلألو بخشید آگاه کردن قدرت امت اسلامی نسبت به ظرفیتی که در خود دارد بود. این امری بود که مورد غفلت واقع شده بود و مسلمانان در کشورهای مختلف مثل جزیره‌های مجزا از یکدیگر قرار داشتند و به حال یکدیگر دلسوز نبودند و امام این وحدت امت اسلامی را به عنوان یک حقیقت بزرگ در انقلاب اسلامی ایران پابرجا ساخت و همیشه در بیانات خود بر وحدت امت اسلامی تأکید داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید داشت: متأسفانه امروز ما شاهدیم که جریان‌های مزاحم انقلاب اسلامی اعم از ابرقدرت‌ها، برخی از کشورهای عقب‌افتاده در منطقه در مقابل فکر امام به دنبال تفرقه در امت اسلامی هستند و مخصوصا با ورود و حمایتی که از جریان‌های تروریستی و تکفیری کردند باعث از هم پاشیدگی در بین بخش‌هایی از امت اسلامی شدند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: ما امروز بیشتر نیازمند این هستیم که به اهداف بلند امام (ره) توجه و تمرکز داشته باشیم و ببینیم که محور اصلی اقتدار انقلاب اسلامی در وحدت امت اسلامی نهفته است و پرچم دار همین فکر باشیم.
وی افزود: امام مقوله جهاد را در متن زندگی مسلمانان روشن ساخت و با روشن ساختن این مورد تحول بنیادینی در کل امت اسلامی ایجاد کرد. جهاد یک امر مهم در اسلام بود که اگر فردی از آن غفلت می‌کرد باعث عقب‌افتادگی امت اسلام می‌شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما در روایات متعددی این مفهوم را داریم که اگر امتی از جهاد دست بکشد لباس خواری و ذلت به تن آن امت پوشانده می‌شود و امام این مفهوم را زنده کرد. جوانان زیادی در کشور ما با این خصوصیت جهادی در مقابل ضد انقلاب ایستادگی کردند که اگر این روحیه زنده نمی‌شد به سادگی در مقابل این توطئه‌ها پیروز نمی شدیم و در زمان جنگ نیز با همین مولفه احیاگر بود که انقلاب اسلامی توانست در مقابل هجمه همه کشورها در مقابل ایران توانست در جنگ 8 ساله سرفراز بیرون آید.
لاریجانی در پایان گفت: امروز هم این روحیه انقلابی و جهادی باید موضوع اساسی بین مسلمانان باشد. هم توجه به وحدت امت اسلامی و هم احیای جهاد و فکر انقلابی دو مؤلفه مهم برای پیشبرد افکار امام (ره) خواهد بود.
انتهای پیام/د
 
کد مطلب: 322110
مرجع : مجلس