تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱
 
امام‌ جمعه شهرکرد مطرح کرد

‌غبارآلود کردن فضای جامعه توسط فتنه‌گران/نامزدهای انتخاباتی نباید راه خود را گم یا در این راه سست شوند

Share/Save/Bookmark
 
امام‌جمعه شهرکرد گفت: جهت‌گیری در انتخابات از مهم‌ترین دغدغه‌های اهل تقواست و نامزدهای انتخاباتی نباید راه خود را گم یا در این راه سست شوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی بزرگ شهرکرد برگزار شد با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری اظهار کرد: انقلابی بودن و انقلابی ماندن باید به فرهنگ ‌همیشگی در جامعه تبدیل شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: فتنه‌گران ظاهری همانند دیگر افراد جامعه دارند و نباید فریب ظاهر، حرف و حتی قسم آن‌ها خورد.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم، افزود: خداوند چهره فتنه‌گران را نمایان می‌کند و برای شناخت آن‌ها باید بصیرت داشت چرا که آن‌ها تلاش می‌کنند خود را حامی راهی که افراد متقی در جامعه می‌روند نشان داده و در مراسم‌های مختلف مانند راهپیمایی 22 بهمن و... نیز شرکت و به زیبایی صحبت می‌کنند تا جلوه مناسبی از خود نشان دهند.
‌نکونام ادامه داد: جلوه‌گری فتنه‌گران به دلیل ترسی است که از افراد مؤمن و متقی دارند چرا که مؤمنان انسان‌های توانمند و با ایمان هستند، به خدا توکل دارند و در دل اضطراب ندارند اما فتنه‌گران به دلیل ایمان به قدرت‌های پوشالی دنیا و نداشتن توکل به خداوند متعال ترس و اضطراب شدیدی دارند که به همین دلیل به قدرت‌های دنیوی پناه می‌برند.
وی ‌با اشاره به غبارآلود کردن فضای جامعه توسط فتنه‌گران تصریح کرد: جهت‌گیری در انتخابات از مهم‌ترین دغدغه‌های اهل تقواست و نامزدهای انتخاباتی نباید راه خود را گم یا در این راه سست شوند.
این مسئول یادآور شد: حضور باشکوه مردم بصیر و هوشیار در راهپیمایی 22 بهمن را نمی‌توان با یک تشکر، قدردانی کرد و این نصرت پروردگار بود که در سال 57 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
وی با اشاره به میلاد حضرت زینب (ع) و بزرگداشت روز پرستار بیان داشت: نقش‌آفرینی حضرت زینب(ع) با رشادت‌ها، پایمردی‌ها، نگهبانی و نگهداری از کاروان امام حسین (ع) و بصیرت‌دهی توسط یکی از کارهای بسیار بزرگی است که این حضرت در دوران زندگی پربرکت خود انجام دادند و الگویی ماندگار در تاریخ هستند.
‌نکونام خاطرنشان کرد: بصیرت‌دهی در جامعه یکی از وظایف همه ما است و همیشه باید یادآوری شود که کجا بودیم و با تلاش برای اهدافمان به کجا می‌رویم.
د
کد مطلب: 323784
مرجع : فارس