تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸
 
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور:

مجلسی می‌خواهیم که در برابر اشتباهات دولت سکوت نکند

Share/Save/Bookmark
 
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور با اشاره به ویژگی‌های مجلس مورد نظر قشر دانشجویی گفت: مجلسی می‌خواهیم که در برابر اشتباهات دولت سکوت نکند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  متین منتظمی، دوشنبه شب در مناظره سیاسی تاریخچه جنبش دانشجویی و ارتباط آن با انتخابات در دانشگاه یزد اظهار داشت: روزهای انتخابات ایام بسیار تاثیرگذار و سرنوشت‌سازی برای کشور است و این مردم هستند که با آرا و تحرکات خود، سرنوشت کشور را رقم خواهند زد.
وی عنوان کرد: اگر دانشگاه را به عنوان یک جامعه در نظر بگیریم، دید مردم به جامعه دانشگاهی یک دید نخبگی است و این نگاه مسئولیت و وظیفه دانشجو را بیشتر و سنگین‌تر می‌کند.
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور بیان کرد: دانشجویی که از سال 57 بسیاری از اتفاقات را رقم زده و در برابر دشمن ایستاده است، امروز نیز باید در قالب جنبش دانشجویی اثرگذار باشد و نقش خود را به درستی در این برهه حساس و سرنوشت‌ساز ایفا کند.
منتظمی وظیفه جنبش دانشجویی را تبیین شاخص‌ها دانست و خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی باید آرمان‌ها و ملاک‌ها را برای جامعه تبیین و ملاک‌های مطرح شده را از فرد انتخاب شده بازخواست کند.
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور افزود: کسی که نماینده می‌شود باید درد مستضعفان را بفهمد و اگر پنج کارخانه داشته باشد، یک شب گرسنه نخوابیده که درد گرسنگان و پابرهنگان جامعه را درک کند.
منتظمی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سئوال که کدامیک از مجلس‌ها را مجلس بهتری می‌دانید، عنوان کرد: همه مجالس ما برخی ویژگی‌های مثبت و منفی داشته‌اند اما نماینده‌ای نماینده است که حق مردم را بگیرد نه اینکه وکیل دولت باشد و وکیل دولت، بزرگترین اشتباه یک نماینده است.
وی با بیان اینکه یک نماینده باید عزت مردم را در نظر بگیرد، عزتی که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس و در دوران تحریم به رغم همه سختی‌ها از آن دفاع کرد، خاطرنشان کرد: نماینده باید به دنبال اقتصاد مقاومتی باشد نه اینکه وقتی ابلاغ رهبری را به دولت می‌دهد، 23 بند از 28 بند مشخص شده توسط رهبری حذف شده باشد.
منتظمی با بیان اینکه اگر مجلس ما مجلسی باشد که برخی بندهای بودجه 95 نظیر فروش اوراق مشارکت را تصویب نکند، آنگاه این مجلس به درد مردم خواهد خورد، تصریح کرد: وقتی از مجلس صحبت می‌کنیم در واقع از شهید آیت و امثال او صحبت می‌کنیم که دست بنی‌صدر را با شجاعت رو کرد و مجلس ما، شهید دیالمه‌ها را می‌خواهد تا یک مجلس آرمانی باشد.
وی اظهار داشت: مجلسی مورد نظر ما است که دنبال حق کارگر برود، کارگری که قرارداد سه ماهه امضا می‌کند و قراردادهای سفید امضا می‌گیرد.د
کد مطلب: 324271
مرجع : فارس