تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۷
 
سید حسن نصرالله تاکید کرد؛

مقاومت در اقتدار کامل است؛ آل سعود امروز به خاطر شکست در سوریه جام کینه‌هایش را جرعه به جرعه سر می‌کشد

Share/Save/Bookmark
 
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنانی به مناسبت سالگرد شهادت رهبران و فرماندهان بزرگ مقاومت تاکید کرد ریم صهیونیستی و عربستان سعودی هر دو درباره سوریه دیدگاه و موضع مشترک دارند و هر دو با بقای اسد مخالف هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مراسم بزرگداشت رهبران و فرماندهان شهید مقاومت با شعار «مقاومت هرگز شکست نمی‌خورد»، تحت عنوان مراسم وفاداری به فرماندهان شهید در مجتمع سیدالشهداء(ع) در جنوب بیروت از ساعت 18 و 30 دقیقه به وقت بیروت آغاز شده است، این مراسم با تلاوتی از آیات قرآن کریم و در ادامه با پخش سرود ملی لبنان و سرود جنبش مقاومت حزب الله به استقبال سخنرانی سید حسن نصرالله رفت.
شهید عماد مغنیه فرمانده بزرگ مقاومت لبنان، 12 فوریه 2008 در یک عملیات تروریستی طراحی شده از سوی رژیم صهیونیستی در سوریه به شهادت رسید، شیخ راغب حرب از بنیانگذاران مقاومت بر ضد اشغالگران قدس هم روز 16 فوریه 1984 و سید عباس الموسوی دبیرکل سابق حزب  الله در روز 17 فوریه به دست مزدوران صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند.
سخنان سید حسن نصرالله به مناسبت سالگرد شهدای مقاومت
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود بر ضرورت الگوگرفتن از شهدای مقاومت تاکید کرد و گفت در ابتدا اجازه دهید،‌به طور سریع و گذرا به برخی تحولات اشاره کنم، ابتدا سی‌و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب  اسلامی ایران به رهبری امام خمینی قدس سره الشریف را به امام خامنه‌ای، رئیس جمهور و ملت ایران تبریک عرض می‌کنم و عزت، اقتدار و پیشرفت روزافزون برای جمهوری اسلامی ایران آرزو می‌کنم.
دوم این‌که، یازدهمین سالگرد شهادت نخست وزیر شهید رفیق الحریری را تسلیت می‌‌گویم و  تسلیت و همدردی مجدد خود را ابراز می‌کنم.
نکته دیگر این‌که، ما در آستانه یک ساله شدن تجاوز سعودی آمریکایی به کشور یمن هستیم که وحشیانه‌ترین جنایات در کشتار و ویرانگری را  علیه ملت یمن مرتکب می‌شوند، ولی ارتش و کمیته‌های مردم یمن همچنان بزرگترین حماسه‌ها را در دفع تجاوزات رقم می‌زنند و به تمام یمنی‌های استوار ثابت قدم که مظلومیت انسان و تاریخ را نشان می‌دهند، تبریک می‌گویم.
نصرالله گفت همچنین در پنجمین سالگرد آغاز انقلاب بحرین قرار داریم که با وجود سرکوبگری و کشتار همچنان ادامه دارد و ثبات کرده است که مردم بحرین همچنان صاحب اراده هستند.
وی افزود در سالگرد شهادت شهید عباس الموسوی، شهید عماد مغنیه و شهید راغب  حرب هستیم و بار دیگر به خانواده‌های این عزیزان تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.
نصرالله رهبران و فرماندهان مقاومت را بخشی از نبرد تمام  عیار با دشمن صهیونیستی و طرح آمریکایی صهیونیستی دانست و بر ادامه راه و یاد آنها تاکید کرد.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد ادبیات اسرائیلی‌ها کاملا با ادبیات برخی رسانه‌های عربی به ویژه رسانه‌های عربی حاشیه خلیج فارس تطابق دارد.
سید حسن نصرالله تاکیدکرد دشمن صهیونیستی این‌گونه خود را وانمود می‌کند که دوست اهل سنت و همپیمان و حامی آنهاست و متاسفانه برخی پایتخت‌های عربی آن را می‌پذیرند.
دبیرکل حزب الله خطاب به آن دسته از رژیم‌های عربی و رسانه‌هایشان که رژیم صهیونیستی را دیگر دشمن امت اسلام نمی‌دانند و جمهوری اسلامی ایران را جایگزین آن کرده و تصویر مثبتی از اشغالگران قدس ارائه می‌کنند، گفت آیا رژیمی را که مرتکب هولناک‌ترین جنایات تاریخ علیه اهل سنت(منظور مردم فلسطین) شده و می‌شود و همچنان سرزمین اهل سنت را در فلسطین اشغال کرده‌ است، تایید می‌کنید؟
وی در ادامه خطاب به این رژیم‌های عربی افزود : چه کسانی  مانع بازگشت میلیون‌ها فلسطینی به سرزمینشان شده‌اند، این صهیونیست‌ها حرم ابراهیمی را اشغال کرده‌اند و حرمت مسجدالاقصی را شکسته‌اند که این  اماکن را اوقاف اهل سنت اداره می‌کند، در جنگ‌هایی که رژیم اسرائیل علیه غزه به راه انداخت، ده‌ها هزار نفر از جوانان، کودکان و سالخوردگان در مقابل دیدگان اعراب و مسلمانان و مقابل حکامی که به دروغ خود را اهل سنت می‌خوانند، شهید شدند.
نصرالله گفت آیا فلسطینی‌هایی که در هر ساعت در معرض توهین قرار می‌گیرند، از اهل سنت نیستند؟ چگونه عقلای اهل سنت می‌پذیرند که اسرائیل خود را دوست و حامی آنها معرفی کند، این فریبکاری است که رسانه‌های عربی به آن دست می‌زنند و دشمنان دیگری می‌سازند(به جای دشمن اصلی و شماره یک  امت اسلام یعنی رژیم صهیونیستی)، چگونه برخی اسرائیل را دوست،‌همپیمان و حامی خود می‌دانند در حالی که این رژیم هر کاری که دوست دارد انجام می‌دهد، آیا اکثریت مطلق تمام کسانی از ملت‌های عرب که کشته و شهید شده یا بازداشت شده، از اهل سنت نیستند؟ باید به طور جدی با این مسئله مقابله کرد.
وی افزود یعلون(وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) و نتانیاهو(نخست وزیر رژیم صهیونیستی) اینگونه القا می‌کنند که حامیان اهل سنت هستند، این مسئولیت علما و مردم است که این گمراه‌سازی و  توطئه را نپذیرند، در غیر این صورت فلسطن برای همیشه از دست خواهد رفت، مقدسات اسلامی و مسیحی هم از بین خواهد رفت.
وی تاکید کرد اسرائیل، بقای داعش و جبهه النصره در سوریه را بهتر از بقای نظام این کشور به رهبری بشار اسد می‌داند.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد اسرائیل و عربستان سعودی درباره این مسئله اتفاق نظر دارند که هیچ راه حلی نباید منجر به بقای بشار اسد در قدرت شود.
روابط برخی کشورهای عربی و اسرائیل که در گذشته پنهانی بود،‌ اکنون علنی و آشکار شده و از زیر میز به روی میز آمده است.
اسرائیل، عربستان سعودی و ترکیه در برابر هرگونه راه حل سیاسی بحران سوریه و بقای نظام این کشور به رهبری بشار  اسد کارشکنی می‌کنند.
اسرائیلی‌ها در برابر واقعیت غیرممکن بودن سرنگونی نظام سوریه تسلیم شده‌اند به همین سبب خواهان تجزیه سوریه بر اساس قومی نژادی طایفه‌ای هستند و بر تفاهم با دولت‌هایی که در آینده در نتیجه تجزیه سوریه شکل گیرد، شرط بسته‌اند.
اسرائیل تا کنون در سوریه شکست خورده، زیرا هدف این رژیم سرنگونی رئیس جمهور بشار اسد بوده که محقق نشده است.
طرح سعودی در سوریه هم شکست خورده و جز ناامیدی نتیجه‌ای کسب نکرده‌اند و این رژیم، امروز جام کینه‌هایش را جرعه به جرعه سر می‌کشد.
ارتش سوریه و نیروهای مردمی و همپیمانانشان در امتداد اراضی سوریه در حال جنگ(با تروریسم) هستند که معنایش این  است تصمیم ملی در سوریه جلوگیری از تجزیه این کشور است.
اسرائیل در این‌که سوریه به مرحله تجزیه و فروپاشی برسد، شکست خورده است.
ما در برابر پیروزی‌های بزرگی در محور خود و ناامیدی، سرخوردگی و شکست‌های بزرگ در محور مقابل خود قرار داریم.
طرح القاعده هم با دو بال خود، داعش و  جبهه النصره در سوریه شکست خورده است.
سخن گفتن از دخالت زمینی سعودی و ترکیه در سوریه یک تحول خطرناک در منطقه است چه رخ بدهد یا ندهد.
تکیه کردن عربستان سعودی و ترکیه بر دخالت زمینی برای مقابله با داعش نیست، بلکه برای این  است که هر دو کشور در میز مذاکرات درباره سوریه حضور داشته باشند یا همچنان آتش جنگ در سوریه را شعله‌ور نگه دارند.
وی درباره رژیم آل سعود و ترکیه گفت این‌ها آماده هستند تا منطقه را به سمت یک جنگ منطقه‌ای و جهانی سوق دهند و هرگز آماده یک توافق واقعی نیستند.
فقط کافی  است تا ترکیه مرزهای خود را ببندد و حمایت از داعش و خرید نفت از این گروه را پایان دهد تا داعش نابود شود.
اراده ایستادگی و مقابله(با تروریسم) در سوریه تا کنون پیروز شده و همچنان با وجود خون‌هایی که از پنج سال پیش بر زمین ریخته می‌شود،‌بسیار قدرتمند است.
ما در هر کجایی که لازم باشد،‌خواهیم بود، ما همچنان در کنار ارتش سوریه خواهیم بود و پیروزی‌ها را یکی پس از دیگری رقم خواهیم زد.
هرگز به داعش و جبهه النصره،‌القاعده،‌آمریکا، عربستان سعودی و تمام طاغوت‌ها و مستکبران اجازه داده نخواهد شد که بر سوریه سیطره پیدا کنند و به اسرائیل هم اجازه رسیدن به اهدافش را نخواهیم داد.
ما در حزب الله افتخار می‌کنیم که با  تلاش‌ها و امکانات خود در رویارویی با این طرح‌های خطرناک علیه لبنان، سوریه و منطقه مشارکت کنیم.
سوریه برای ملت این کشور باقی خواهد ماند و فقط آنها هستند که درباره نظام، قانون اساسی، رئیس جمهور و جایگاه آن در معادله تصمیم می‌گیرند.
سوریه همچون ستون خیمه مقاومت در منطقه باقی خواهد ماند.
ماشین تبلیغاتی بین المللی، عربی و اعراب حاشیه خلیج فارس در راستای خدمت به اسرائیل علیه حزب  الله فعالیت می‌کند.
جنگ روانی علیه حزب الله هرگز سودی نخواهد داشت و ما هرگز عقب نشینی نخواهیم کرد بلکه همچنان به آمادگی نظامی خود در برابر اسرائیل ادامه خواهیم داد.


م
 
کد مطلب: 324317
مرجع : تسنیم