تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷
 
آیت الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

حمله‌کنندگان به شورای نگهبان نظام را قبول ندارند/مردم از ولایت حمایت میکنند واین را در صندوق رای نشان خواهند داد

Share/Save/Bookmark
 
خطیب نماز جمعه تهران گفت: از یک طرف انگلیس خط می‌دهد و از طرف دیگر مقام معظم رهبری که نائب امام زمان(عج) است، خط می دهد، مردم بینی انگلیس را به خاک خواهند مالید.کسانی که همنوا با بیگانگان به شورای نگهبان حمله می‌کنند اعتبار خود را از کجا آورده‌اند؟
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران در خطبه‌ دوم نماز جمعه امروز تهران، انتخابات را در سه مرحله حائز اهمیت خواند و گفت: اصل حضور مردم که دلیل ادامه حیات سیاسی مردم است و اعلام دخالت در سرنوشت خودشان است، یکی از برکات انقلاب اسلامی است که نشان داد ما صاحب فکر و هویت هستیم و می‌توانیم با حضور خود، دینمان را حفظ کنیم.
وی معنای آمدن به پای صندوق‌های رأی را اعلام اینکه مردم هم‌چنان مؤمن به انقلاب اسلامی، امام(ره)، شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند، عنوان کرد و بیان داشت: مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی اعلام می‌کنند که ما از پای نمی‌نشینیم و این انقلاب را به دست صاحب آن می‌رسانیم.
*حضور قوی وفاداران به راه شهدا در انتخابات؛ موجب تشکیل مجلسی کارآمد
صدیقی حضور قوی مؤمنان و وفاداران به راه شهدا را موجب تشکیل مجلسی قوی و کارآمد، دلسوز و وفادار به انقلاب برشمرد و گفت: وجوب خمس و زکات به این دلیل است که ثروت یکجا متمرکز نشود، از این رو، اینکه یک فرد یا جمعی همیشه بخواهند پست‌ها را دراختیار داشته باشند فرسایشی خواهد بود.
وی در توضیح خاطرنشان کرد: یک زمان صحبت ولایت است؛ آن جان مردم است که باید همیشه بر اعضای ما حاکم باشد، همچنین ولایت عقل مردم است که باید همیشه چراغش روشن باشد، اما یک وقت در شرایط سیاسی و اقتصادی مملکت باید اجازه دهیم همه استعدادها خود را نشان دهد.
خطیب جمعه تهران گفت: اگر دو گروه و حزبی همانند دو حزب عمده کشور آمریکا همیشه در رأس کار باشند و یا گردن‌کلفت‌هایی که خود را قوی و غنی کرده و خود و بچه‌هایشان صاحب امکاناتند همواره بخواهند گرداننده مملکت باشند، کشور ضربه می‌خورد و این نقل و انتقالات قدرت و نفس تازه به جامعه دمیدن و روبه‌رو شدن با چهره‌های تازه‌نفس، به مردم نشاط داده و آنها را امیدوار می‌کند.
*یک عده امتحان خود را داده‌اند
وی عناصر جدید را موجد ابتکارات جدید خواند و اظهار داشت: یک عده امتحان خود را داده‌اند و از زمانی که انقلاب بوده است، در موقعیت‌های مهم بوده‌‌اند و بعضی نیز خیلی گردن‌کلفت شده‌اند و امکانات به هم زده‌اند، حال باید بگذاریم چهره‌های جدید بیایند و مردم را با وضعیت جدیدی آشنا کنند.
صدیقی با اشاره به اعتماد رهبری نظام به بصیرت مردم گفت: کسانی که مخالف این مردمند اندکند و در این روزنامه‌های خاص، بزرگ و در فضای مجازی پرداخته می‌شوند، در حالی که مردم ما به جمهوری اسلامی و ولایت رأی دادند و تا آخر حیات با ولایت نفس می‌کشند.
وی در بخش دیگری از خطبه نماز اظهار داشت: دشمن که در این دوره از اینکه مردم به پای صندوق‌های رأی نیایند، ناامید شده است برای اولین بار است که رسانه‌های بیگانه و دشمنان دیرینه ما که همین امروز هم در قضیه هسته‌ای شهدا از ما گرفته‌اند و سر مؤمنین را می‌برند و با آن بازی می‌کنند و سینه مردان ما را می‌شکافند و قلب‌ها را درمی‌آورند و می‌خندند و سر کودکان را می‌برند، امسال دلسوز ما شده‌اند و همه را تشویق به حضور در انتخابات می‌کنند.
امام جمعه موقت تهران گفت: اما اینها در عین حال چند پایگاه را تخریب می‌کنند، که یکی از آنها پایگاه شورای نگهبان است، البته پایگاه ولایت را با شبکه‌های مختلف دائماً بمباران می‌کنند، اما با این همه تبلیغات علیه ولایت، عشق و شیدایی مردم روزبه‌روز به نایب حضرت حجت روزافزون می‌شود و به هیچ وجه دنیا نتوانسته و نخواهد توانست فاصله‌ای میان مردم و رهبری ایجاد کنند.
*دشمن پس از تجربه شکست در تخریب ولایت، روی به زدن شاخه‌ها آورده است
وی با اشاره به اینکه دشمن پس از تجربه شکست در تخریب ولایت، روی به زدن شاخه‌ها آورده است، تصریح کرد: آنها می‌خواهند پر و بال رهبری را بچینند و در این میان از ابتدای کار شورای نگهبان حساسیت زیادی بر روی آن وجود داشت.
صدیقی با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان، ریشه حمله به شورای نگهبان را اغراض خاص ذکر کردند، گفت: تخریب‌کنندگان شورای نگهبان می‌خواهند مجلس پیش رو را بی‌اعتبار کنند.
امام جمعه تهران با تأکید بر اینکه اگر شورای نگهبان قانونی نباشد، نامزدهایی که این شورا تأیید می کند نیز قانونی نخواهند بود، گفت: در این صورت مجلس قانونی نخواهد بود و کشور باید دوره ای را در خلأ قانونی به سر ببرد.
*آیا از جانب خدا جبرئیل بر شما نازل شده است یا اعتبارتان را از قانون کسب می کنید؟
وی افزود: از خود کسانی که همنوا با بیگانگان به شورای نگهبان حمله می کنند می پرسیم اعتبار خود شما از کجاست؟ آیا از جانب خدا جبرئیل بر شما نازل شده است یا اعتبارتان را از قانون کسب می کنید؟ مگر شورای نگهبان پایگاه اثبات اعتبار برای شما نیست؟ با این تشکیک، خودتان در نظر مردم بی اعتبار می شوید و خودتان را از بین می برید.
صدیقی گفت: این کار به ضرر شما و به ضرر قانونی بودن و ایمان شماست و معلوم می شود شما نظام و ولایت را قبول ندارید.
وی با یادآوری حمایت‌های همیشگی امام راحل از شورای نگهبان خطاب به تخریب‌کنندگان این نهاد ادامه داد: شما تا آخر مقابل آن می‌ایستید و القای شبهه می‌کنید؛ مردم درباره شما چه بگویند و چه قضاوتی بکنند؟
امام جمعه موقت تهران با اشاره به معرفی متدینین به عنوان عناصر تندرو از سوی برخی به نقل قولی از رهبر کبیر انقلاب درباره جوانان حزب‌اللهی و لزوم قدردانی از آنها پرداخت و گفت: مردم ما حزب‌اللهی، جبهه‌ای و دشمن آمریکا هستند و همیشه از ولایت و آرمان‌های خود دفاع کرده‌اند و این غیرت را سر صندوق‌های رأی نشان خواهند داد.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: مسئله دیگر، این پررویی، جسارت و حماقتی است که انگلیس و آمریکا نشان می‌دهند و همانند دوران فتنه که شبکه‌های فارسی خود را توسعه دادند، امروز هم نام می‌برند که به چه کسانی ملت ایران رأی ندهند؛ به استوانه‌هایی که از ابتدای عمرشان تا به امروز پای ولایت از حیثیت و جان خود گذشته‌اند.
صدیقی در ادامه گفت: در مقابل، کسانی را نام می‌برند و می‌گویند مردم به اینها رأی بدهند؛ چرا کار ما به اینجا رسیده است؟ چرا قدرت‌های کینه‌ورز به اسلام که تا توانسته‌اند از هیچ عداوتی نسبت به ما کوتاه نیامده‌اند، حال درباره ما چه فکر می‌کنند؟
وی تصریح کرد: برای اثبات حماقت و ابطال سحر اینها به کسانی رأی می‌دهند که بیگانگان می‌گویند رأی ندهید و به آنها که بیگانگان می‌گویند رأی دهید، رأی نمی‌دهند.
خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام‌الله 22 بهمن و سالروز شهادت مردم تبریز در قیام علیه رژیم ستم‌شاهی، از نقش مردم آذربایجان در مرزبانی دین و عشق آنها نسبت به حضرت اباعبدالله تجلیل کرد و گفت: اربعینی که مردم تبریز برای شهدای قم گرفتند، نقطه عطفی در مبارزات بود و باب جدیدی باز شد که یزد و شهرهای دیگر نیز به دنبال آن آمدند و انقلاب به ثمر رسید.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران نیز با طرح این پرسش که پولهای بادآورده برای هزینه‌های انتخاباتی از کجا آورده می‌شود؟ گفت: چرا این سفره‌ها و بذل و بخشش‌ها در زمانهای دیگر پهن و انجام نمی‌شد؟ چرا بعضی کارهای اقتصادی فقط در زمان انتخابات صورت می‌گیرد؟
وی علت‌یابی این موضوع را روشن‌کننده منشأ اینگونه اقدامات که یا تقوا و یا رأی‌ آوردن است عنوان کرد و افزود: ملاحظات سیاسی بعضی را از مسیر صلابت و شفافیت بیرون برده است، در حالی که راه غیرشفاف در اسلام نتیجه‌بخش نیست.
خطیب جمعه تهران با تأکید بر اینکه هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، گفت: باید با ولایت و راه امام(ره) صداقت داشت.
انتهای پیام/د
کد مطلب: 324603
مرجع : فارس