تاریخ انتشار : شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲
 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد

لزوم حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رای

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: انتخابات برای کشور بسیار سرنوشت‌ساز است و همگی با انتخاب فرد صالح و حضور گسترده پای صندوق‌های رای، کشورمان را سرافراز می‌کنیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نمازجمعه این هفته که در مصلای بزرگ این شهر برگزار شد ضمن اشاره به اول اسفندماه سال‌روز شهادت شیخ فضل‌الله محلاتی نماینده امام راحل در سپاه پاسداران اظهار کرد: این روحانی به همراه جمعی از نمایندگان مجلس در حمله جنگنده‌های دشمن به هواپیمای مسافربری شهید شدند و به همین مناسبت این روز با عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نام گرفت.
وی با اشاره به اینکه روحانیون نقش کلیدی و ریشه‌ای در همه عرصه‌های بویژه دفاع مقدس داشته‌اند گفت: شهدای روحانی به نسبت جمعیت‌شان بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب کرده‌اند و به خود می‌بالند که فقط مردم را راهی نکرده بلکه خودشان هم رفتند و شهید شدند.
این مسئول با بیان اینکه 3 اسفند (13 جمادی‌الاول) که مصادف با شهادت حضرت زهرا است خاطرنشان کرد: فاطمیه اصلی 95 روز بعد از رحلت پیامبر است ولی مومنین به احترام حضرت زهرا و فاطمیه اول را نیز ارج نهاده و حرمت نگه می‌دارند.
نکونام افزود: اول اسفند سال 58 اولین دوره انتخابات فقهای شورای نگهبان از سوی امام (ره) برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرمودند نماز جمعه قرارگاه است تصریح کرد: نقش نمازگزاران به عنوان افسران این قرارگاه بزرگ اسلامی این بوده که همیشه به صورت به هم‌پیوسته، متشکل، قوی، محکم و مقاوم در صف اول مبارزه با دشمن باشند. 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری به پیامبر و پیام‌رسان بودن نمازگزاران نماز جمعه  اشاره و خاطرنشان کرد: هرکدام از نمازگزاران باید مطالب نماز جمعه را منعکس، تحلیل و پیرامون مطالب آن با دیگران گفت‌وگو کنند.
نکونام سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را حجت و عمل به آن‌ها را وظیفه شرعی عنوان و ادامه داد: جایگاه رهبری جایگاه بسیار مهمی است و همه باید گوش به فرمان ایشان باشند.
وی در ادامه بیان داشت: رهبر انقلاب در سخنرانی روز چهارشنبه خود در جمع مردم آذربایجان شرقی فرمودند من چیزهایی می‌بینم و حس می‌کنم که مردم نیز باید آن‌ها را بدانند و آن‌ها را با مردم در میان خواهم گذاشت و هیچ‌ وقت از گفتن حقیقت خسته نخواهم شد.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مطابق با بیانات رهبری دشمن در زمینه انتخابات تلاش می‌کند و می‌خواهد این انتخابات آنگونه که او می‌خواهد برگزار شود و به دنبال نفوذ در این امر مهم است و این فرآیند را با تخریب شورای نگهبان، تضعیف وظایف شورای نگهبان و از بی‌اعتبار ساختن تصمیمات این شورا در افکار عمومی به اجرا گذاشته است.
وی افزود: یکی از آفت‌های انقلاب حاکمیت اشرافی مثل رواج دادن زندگی دنیوی و اشرافی، راحت‌طلبی، استفاده از کالاهای لوکس و رواج حسین‌کشی است.
نکونام با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری در خصوص ورود افراد مرعوب غرب و آمریکا و کسانی که به دنبال رواج حاکمیت اشرافی در مجلس هستند ادامه داد: این افراد با ریل‌گذاری در سراسر میهن، کشور را به بدبختی می‌کشانند.
امام جمعه شهرکرد بیان داشت: همه سیاست‌گذاری‌های کلان کشور به واسطه رهبر تعیین می‌شود و اگر نمایندگان مجلس خبرگان واداده باشند نمی‎توانند رهبر مناسب انتخاب کنند و در این صورت انقلاب به خطا خواهد رفت.
وی به دو سال زحمت و تلاش برای برجام اشاره و تاکید کرد: آیا الان بعد از گذشت این مدت آمریکا به گفته‌های خود پایبند است، خیر می‌بینیم که آمریکا با صراحت می‌گوید، نمی‌گذاریم سرمایه‌گذاری وارد ایران شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند اقتدار را از طریق خارج از کشور به دست آورند باید بدانند آن‌ها تا جایی که برای‌شان امکان دارد ما را تضعیف می‌کنند.
نکونام با اشاره به اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌نگر یادآور شد: تعامل با دنیا مهم و الزامی است ولی این تعامل باید با اقتدار چه از لحاظ اقتصادی، دفاعی، علمی و... باشد چراکه مردم ایران نشان دادند در همه زمینه‌ها توانمند هستند.
وی در انتها به روز انتخابات در کشور اشاره و تاکید کرد: انتخابات برای کشور بسیار سرنوشت‌ساز است و همگی با خوب را دادن، انتخاب فرد صالح و مناسب و حضور گسترده پای صندوق‌های رای کشورمان را سرافراز می‌کنیم.
د
کد مطلب: 324756
مرجع : فارس