تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴
 
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:

آمریکایی‌ها به دنبال نابودی قدرت دفاعی ایران هستند

Share/Save/Bookmark
 
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: آمریکایی‌ها به دنبال نابودی قدرت دفاعی ایران هستند و انرژی هسته‌ای بهانه است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سهراب صلاحی امشب در یادواره شهدای جهاد علمی که در دانشگاه شهرکرد برگزار شد اظهار کرد: مردم و شهدای ایران با فرهنگ جهادی تاکنون توانسته‌اند چهار خط بزرگ را بشکنند که اولین آن و در بحث سیاسی به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی ایران است درحالی که هیچ کدام از جامعه‌شناسان جهان این پدیده را پیش‌بینی نکرده بودند.
صلاحی با اشاره به اینکه دومین خط‌ شکنی که با این فرهنگ اتفاق افتاد در میدان نظامی و جنگ هشت ساله تحمیلی بود تاکید کرد: در این جنگ 52 کشور از سراسر جهان صدام را حمایت می‌کردند.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر این که سومین خط شکنی با فرهنگ جهادی در بعد مدیریتی اتفاق افتاد تصریح کرد: کشوری که بوسیله 60 هزار مستشار آمریکایی اداره می‌شد اکنون توانسته با هدایت رهبری فرزانه هم‌زمان پنج کشور منطقه را از خطر داعش حفظ کند.
وی تاکید کرد: خط شکنی چهارم خط شکنی علمی بود چراکه اولین کشوری که در جهان بدون کمک هیچ کشوری چرخه کامل سوخت هسته‌ای را به سرانجام رساند ایران اسلامی بود و ایران رشد 13 برابری نسبت به رشد علمی جهان دارد.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور پنجمین خط شکنی که باید در این کشور انجام شود را در بحث اقتصاد دانست و تصریح کرد: ایران باید یک قدرت بین‌المللی شود یعنی تبدیل به قدرتی شود که در استراتژیک‌ترین منطقه دنیا نفوذ و تاثیرگذاری زیادی داشته باشد به گونه‌ای که بدون اعمال قدرت آن هیچ معادله‌ای حل نشود.
این مسئول تصریح کرد: آن چه که باعث می‌شود ایران قدرت بین‌المللی شود ژئوپولتیک بودن موقعیت جغرافیای این کشور و قدرت برتر منطقه غرب آسیا بودن است، مبانی نظری و قدرت اسلام است که نه تنها نفوذ می‌کند بلکه جذب هم می‌کند، رهبری جامع، پشتیبانی مردم از نظام که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها خیلی برای نابودی و تضعیف آن تلاش کردند، پیشینه تاریخی، عمق نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در نهایت قدرت دفاعی ایران اسلامی است.
صلاحی افزود: آمریکایی‌ها به دنبال نابودی قدرت دفاعی ایران هستند و انرژی هسته‌ای بهانه است، چرا بعضی‌ها حتی در داخل کشور قدرت ملت و شهدای ملت را دست کم می‌گیرند. 
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور عامل قدرت یافتن ایران را پیشرفت اقتصاد  دانست و تاکید کرد: نسخه اقتصاد را رهبر معظم انقلاب اسلامی پیچیدند، رشد و پیشرفت در این زمینه نیازمند انرژی و بازار است که هردوی آن‌ را ایران دارد همچنین عامل دیگر دانش و فن‌آوری است که آن هم بحمدالله با توجه به توانایی جوانان فرهیخته و تحصیلکرده این کشور در دسترس است.د
کد مطلب: 324930
مرجع : فارس