تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶
 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری:

آمریکا برای نابودی این کشور و انقلاب خیز برداشته است

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: آمریکا برای نابودی این کشور و انقلاب خیز برداشته است و نباید برخی با آمریکا اینقدر خوش‌بینانه رفتار کنند و دل به وعده‌های دروغین او بدهند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت الاسلام محمدعلی نکونام امشب در جمع مردم و بسیجیان شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: عشایر و قوم بختیاری مردمانی مقاوم، سخت‌کوش، تلاش‌گر و خستگی‌ناپذیر هستند.
وی با بیان اینکه عشایر در روزهای انقلاب مردمانی مقاوم بودند که نه‌تنها از پای در نیامدند بلکه با خستگی‌ناپذیری و ایستادگی خستگی را خسته و دشمنان را مأیوس و ناکام کردند.
نکونام با اشاره به بیعت تاریخی بختیاری‌ها با امام خمینی (ره) در 19 بهمن سال 57 ادامه داد:  این بیعت نمونه بارزی از بصیرت و هوشیاری قوم غیور بختیاری است.
امام جمعه شهرکرد بیان داشت: رهبر انقلاب ثبت این روز مهم به عنوان یک روز ملی و تاریخی در کشور را خواستار شدند و ثبت آن به عنوان یک افتخار ملی و دستاورد عظیم قوم غیور بختیاری فراهم شده است.
وی شرایط حاکم بر کشور را بسیار حساس دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایران در یک پیچ بزرگ تاریخی است و این بدان معنا است که کشور به برکت خون شهدا، ایستادگی و مقاومت ملت غیور و سرافراز ایران و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری به نقطه عطف خود رسیده است تاجایی که سایر کشورها برای انجام امور خود باید به ایران مراجعه کنند.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان داشت: دشمن تلاش می کند که دوباره به داخل کشور ما نفوذ پیدا کند و برای این کار خیز برداشته است و درصدد است تا حاکمیت و اداره این مردم و کشور را به دست گیرد.
نکونام با بیان اینکه اگر امروز محرومیتی در این استان دیده می‌شود نتایج کوتاهی‌هایی است که در دوران رژیم شاهنشاهی در حق چهارمحال و بختیاری روا داشته شد یادآور شد: در این دوران به استان‌هایی چون چهارمحال و بختیاری بهایی داده نمی‌شد و از همین‌رو این استان در زمینه عمران، آبادانی، راه تردد و... محروم مانده است.
امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه اگر امروز در این استان امکاناتی دیده می‌شود همه از برکات انقلاب است افزود: نمی‌توان خدمات امروز در چهارمحال و بختیاری را با آن دوران مقایسه کرد و این درحالی است که هنوز شرایط با حالت ایده‌آل فاصله دارد و باید برای رفع کاستی‌ها اقدام شود چون شأن و جایگاه مردم فراتر از این است.
وی  بسته شدن راه ها در مناطق صعب‌العبور و برف‌گیر را یکی از مشکلات همیشگی استان دانست و گفت: این واقعاً برای ما مورد پسند و قبول نیست که راه ارتباطی دهستان موگویی و مناطق اطراف آن بازفت، چلگرد و دوآب صمصامی چندین ماه بسته شود و باید این مشکل رفع شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد:  اقدامات زیادی برای رفع این مشکل صورت گرفته و قرار است راهی فرعی برای حل مشکل ایجاد شود و امیدواریم تا سال آینده با عملیاتی شدن آن دیگر شاهد مسدود شدن این مسیر نباشیم.
وی به آمادگی دشمن برای گرفتن داشته‌های ملت ایران اشاره و ادامه داد: غفلت برخی از عناصر داخلی کشور باعث شده مشکل دوچندان شود.
نکونام گفت: آمریکا برای نابودی این کشور و انقلاب خیز برداشته است و نباید برخی با آمریکا اینقدر خوش‌بینانه رفتار کنند و دل به وعده‌های دروغین او بدهند.
امام جمعه شهرکرد افزود: باز شدن پای آمریکا به کشور، نظام و ملت ایران را نابود می‌کند و دشمنی این کشور را می‌توان از اظهارات صریح مسئولان آن دید.
وی ادامه داد: دشمنی آمریکا با ایران به اثبات رسیده چون در طول تاریخ جز خیانت، جنایت و دشمنی با ایران چیزی نداشته است به‌طوری که می‌توان داستان این خیانت‌ها را در کتابی آورد.
نکونام به مسئولانی که دل به آمریکا خوش کرده‌اند توصیه کرد دل‌خوش نباشید که با رابطه با آمریکا مشکلات اقتصادی حل می‌شوند چون این اشتباهی بزرگ و جبران‌ناپذیر است.
امام جمعه شهرکرد یادآور شد: هفت اسفند بزرگ‌ترین واقعه کشور در پیش است و دشمن با همه وجود به این روز دل بسته و می‌خواهد مردم به افرادی رای دهند که هم‌سوی با او باشند و برای تحقق اهدافش گام بردارند.
 نکونام با تاکید بر این که مجلس هم‌سو با آمریکا کشور را بدبخت می‌کند تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند نمایندگان زنده و انقلابی که در برابر آن‌ها می‌ایستند، در مجلس آینده حضور نداشته باشند اما در مقابل مجلس آینده را افراد هم‌سو با خود آن‌ها که همین الان هم دارند راه را برای نفوذ او به کشور باز می‌کنند، تشکیل بدهند.
وی با اشاره به زحمات تیم مذاکره‌کننده ادامه داد: نشستن ما با دشمن بر سر میز مذاکره دشمن را جری می‌کند و نباید برجام را بیش از اندازه بزرگ جلوه دهیم.
نکونام در ادامه گفت: برجام نقاط مثبتی دارد اما با معیارها و مطلوب ما فاصله بسیار دارد پس با برجام مردم را فریب ندهیم و باید آن را از اقدامات صورت گرفته دور کرد.د
کد مطلب: 324933
مرجع : فارس