تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
 
امام جمعه بوشهر:

اقتصاد مقاومتی تنها نسخه نجات اقتصاد ایران است

Share/Save/Bookmark
اقتصاد مقاومتی تنها نسخه نجات اقتصاد ایران است
 
امام جمعه بوشهر گفت: ما باید در عرصه میدانی و اجرایی اقتصاد مقاومتی که تنها نسخه نجات اقتصاد ایران است با برنامه گام برداریم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با اشاره به نام‌گذاری سال به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و همچنین سخنان مقاوم معظم رهبری در این زمینه، اظهار داشت: اقتصاد نقش بسیار مهمی هم در معاش و هم در مسائل معنوی انسان دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی نظام، اقتصاد است، اضافه کرد: تهدید‌های اساسی که دشمن بر علیه ما داشته تحریم‌های اقتصادی بوده که مشکلاتی نیز برای کشور به وجود آورده است.

امام جمعه بوشهر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشور را نداشتن برنامه مدون اقتصادی از اول انقلاب تا به حال برشمرد و بیان کرد: متأسفانه با عدم توجه به سخنان امام(ره) و مقام معظم رهبری با توجه به اینکه تأکیدات بسیاری در این زمینه داشته‌اند ما سال‌هاست با این مشکلات مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما باید برنامه 50 ساله اقتصادی در کشور، منطقه و در عرصه جهانی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ما باید در عرصه میدانی و اجرایی اقتصاد مقاومتی که تنها نسخه نجات اقتصاد ایران است با برنامه گام برداریم.

آیت‌الله صفایی بوشهری به تأثیرات عمل به شعار سال پرداخت و افزود: شعار سال که تنها اعتلای نظام است باید به خوبی به آن اقدام و عمل شود.

وی با اشاره به اینکه هر استان باید یک سند چشم‌انداز در کلان ملی داشته باشد، گفت: استان بوشهر تلاش دارد تا اولین استان و الگویی برای کلیت نظام در عرصه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باشد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استکبار با استعمارگری می‌خواهد دانش هسته‌ای و مهم کشورهای در حال توسعه دچار مشکل کند، گفت: استعمارگران دنبال این هستند که در علم نیز استعمار و استثمار کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید پارک‌ و مراکز رشد و تولیدات هسته‌ای داشته باشیم، افزود: استان بوشهر با وجود مراکز هسته‌ای در آن پیشتاز دانش هسته‌ای بوده و به زودی در این شهر دو رآکتور هسته‌ای ایجاد خواهد شد و در جهان اسلام به عنوان مرکز هسته‌ای معرفی می‌شود.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 329374
مرجع : فارس