فرمانده سپاه ولی امر:

هنر انقلابی، آوینی و سلحشور را استکبارستیز ساخت

فارس , 22 فروردين 1395 ساعت 9:01

فرمانده سپاه ولی امر گفت: هنر انقلابی، شهید سیدمرتضی آوینی و فرج‌الله سلحشور را عدالت‌خواه و استکبارستیز بار آورد و آنان نیز مسلط و مسلح به این انقلاب بودند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار ابراهیم جباری با بیان اینکه هنر انقلابی هنری برخاسته از اسلام انقلابی و قرآن کریم است، اظهار کرد: هنر انقلابی می‌تواند روح انقلابی‌گری، استکبارستیزی، عدالت‌خواهی و روح ایستادگی در مقابل فرعون‌های زمان را به جوامع بشری بدمد و تحولی عظیم ایجاد کند.

وی افزود: هنر انقلابی هنری است که انسان‌ها را می‌سازد و آن‌ها را عدالت‌خواه، استکبارستیز، مؤمن، متعهد، ایثارگر و فداکار بار می‌آورد که در این راستا شهید سیدمرتضی آوینی و فرج‌الله سلحشور مسلط و مسلح به این انقلاب بودند.

فرمانده سپاه ولی امر خاطرنشان کرد: بعضی از مراکز فرهنگی، دانشگاه‌ها نتوانسته‌اند در عرصه هنر انقلابی موفق باشند و افرادی نیز از طریق کنکور و طی کردن دوره‌های آکادمیک دانشگاهی و بدون شناخت و معرفت عمیق وارد عرصه هنر شده‌‌اند.

جباری اذعان کرد: آنان باید از دل مسجد، بسیج، جامعه و انسان‌هایی که در زمینه هنر انقلابی و از ایمان و عقیده راسخ برخوردار هستند، بیرون آیند چراکه سلحشور از دل مسجد رویید و شجره طیبه‌ای شد که شاخه‌های کار فکری، فرهنگی و هنری آن عالم‌گیر شد.

وی افزود: مسئولان باید با انگیزه‌های مادی، دنیایی و با انگیزه‌های شناخته شده مشتاقان و علاقمندان به هنر انقلابی و فاخر را جذب کرده و آنان را به اهدافشان برسانند.

فرمانده سپاه ولی امر با بیان اینکه افرادی که در عرصه قلم ماهر هستند باید شناسایی شوند، یادآور شد: امید است در 30 سال آینده شاهد موفقیت ایران اسلامی در زمینه هنر باشیم چراکه در 36 سال گذشته عرصه هنر آن چنان که باید مطرح می‌شد، نشده است.

* یکی از مشکلات هنر اسلامی متن است

جباری با اشاره به جشنواره فیلم عمار اضافه کرد: امید است این مجموعه هنر انقلابی و متعهد را پیگیری کرده و به مردم بشناسانیم و در این زمینه نیز مسئولان نظام بودجه، اعتبار و امکانات کشور را به این عرصه آورند تا شاهد رشد و بالندگی مجموعه‌هایی مثل عمار در جای‌جای کشور باشیم.

وی تأکید کرد: مسئولان در این راستا خیل عظیمی از جوانان ارزشمندی که می‌توانند تحول عظیمی در عرصه هنر و جشنواره فیلم عمار ایجاد کنند را پرورش دهند.

فرمانده سپاه ولی امر با اشاره به عملکرد سلحشور در عرصه هنر عنوان کرد: یکی از مشکلات هنر اسلامی متن است که این متن‌ها ضعیف بوده و در جامعه اثرگذار نیست.

جباری یادآور شد: مرحوم فرج‌الله سلحشور توانسته چندین نفر را در عرصه هنر و نویسندگی تربیت کند که می‌طلبد با همکاری مسئولان نظام، صدا و سیما، حوزه هنری و ارشاد افرادی را در این زمینه تربیت کرده و وارد عرصه هنر کنند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه باید به رهنمودها و فرمایش‌های مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه رهبری عصاره ضروری‌ترین و لازم‌ترین مسائل جامعه را بیان می‌کند و در این راستا عده‌ای از مردم آن طور که باید و شاید آن را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

فرمانده سپاه ولی امر عنوان کرد: مقام معظم رهبری برای یک برنامه شخصاً مطالعه می‌کنند و تیتر و متن آن را خود ایشان می‌نویسند و این مهم نیز برخاسته از اعتقادات، باورهای عمیق او و شناخت به تاریخ اسلام و تاریخ معاصر است.

انتهای پیام/
د


کد مطلب: 329424

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/329424/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir