تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵
۲
 
نگاهی بر علت دست اندازی آمریکا به منافع ایران

چرا کـدخـدا جیب مارا زد ؟

Share/Save/Bookmark
 
اینها دیلماسی ضعف است ! و دشمن خوب آن را میفهمد . او میفهمد که هرچه کم کاری کند دولت آن را توجیه میکند . میفهمد که دولتی که همه هست و نیستش را پای برجام ریخته راضی به از دست دادنش نیست ! حتی اگر ظریف بگوید ما بیست و چند ماه برای یک سند توخالی مذاکره نکردیم .
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:"من خوشبین نیستم" این نظر صریح رهبر معظم  انقلاب در مورد مذاکره مستقیم با آمریکاست . این نظر را نه یک دیپلمات و نه یک شخصیت ملاحظه گر سیاسی که یک انقلابی بیان کرده است . انقلابی راه بلد است . نه فقط از روی نقشه که راه را رفته و اگر جایی هم نقشه گرای غلط بدهد او اشتباه نمیکند . انقلابی با دشمن هم مراوده داشته . اما نه فقط از پشت میز . انقلابی از پشت خاکریز هم با دوربینش دشمن را رصد کرده . او خوشبین نیست چون یادش هست ویراژِ میراژ و آواکس و سوپر اتاندارد بالای سر بچه های همت و متوسلیان دررمضان و بیت المقدس و میداند که اینها همه  نتیجه همین مذاکرات پنج به اضافه یک با عراق بوده است 

حالا وقتی یک دیپلمات بیاید و بگوید در مذاکرات خوشبینی و بدبینی معنایی ندارد باید به او حق داد .او از آمریکا چیزی جز آسمان خراش های نورانی نیویورک ، از فرانسه محصولی جز ادکلن های مارک شانزه لیزه و از انگلیس بغیر از آکسفورد و داونینگ و هارلی به یادش نمی آید.

اما واقعیت با این فانتزی ها  و خوش خیالیها  فرق میکند . آنها میتوانند در عین حال که تمام و کمال پول هلیکوپترهای نظامی بل214اس تی را از تو گرفته اند ، وقتی موعد تحویل اش فرا رسد ، آن را به دشمنی که با آن در حال جنگ هستی تحویل بدهند و باز هم از آن لبخند های مهربان بزنند. این است که پیر دنیا دیده ی ما گفت : جوری وانمود نکنند که  کأنّه ما اصلاً با گفتگوکردن و مانند آن مخالفیم؛ نخیر، ما، هم بیشتر از اینها موافقیم، هم در یک جاهایی بیشتر از اینها بلدیم این کارها را؛ میدانیم هم که چه‌جوری باید عمل کرد. دشمن از گفتگوی سیاسی هم استفاده میکند. باید مراقب بود.

دشمن دشمن است . ما از او توقعی جز همین خیانت ها و از پشت خنجر زدن ها و زیر و رو کشیدن ها را نداریم . اما با تمام این ها وقتی دولتی چشمهایش را بر روی خیانت ها و نفاق و خوی درندگی دشمنش میبندد و فریب لبخند و قول قرار های توخالی شان را میخورد و بر همان مبنا مکرر و پشت سر هم به مردم قول میدهد که امسال اگر نشد سال بعد حتما میشود آخرش میشود همین دیپلماسی التماسی!

همین که آقای آمریکا لطف کند و لطفا کاری به معاملات ما با بانک های دیگر نداشته باشد ! همین که اگر چیزی میگویند برای مصرف داخلی خودشان است شما باور نکنید ! همین که اگر سیف هم گفت که این قبری که بالای سرش گریه کردیم مرده ندارد و تقریبا هیچ چیز عاید ما نشد ، بگوییم آن هم برای مصرف خارجی بود ! همین که از محتوی مذاکرات چیزی نپرسید ! همین که وقتی برجام تصویب نشده میگویند شما که چیزی از آن نمیدانید چطور نقدش میکنید ، و بعد وقتی که تصویب شد آقای رئیس بیاید و بگوید نقد ها برای قبل از تصویب برجام بود ، الان دیگر زمان نقد گذشته و برجام هرچه که هست باید پذیرفت !

اینها دیلماسی ضعف است ! و دشمن خوب آن را میفهمد . او میفهمد که هرچه کم کاری کند دولت آن را توجیه میکند . میفهمد که دولتی که همه هست و نیستش را پای برجام ریخته راضی به از دست دادنش نیست ! حتی اگر ظریف بگوید ما بیست و چند ماه برای یک سند توخالی مذاکره نکردیم .

اقدام اخیر آمریکا در برداشتن چند ملیارد دلار از حساب مردم در دولتی که از همه به آمریکا خوشبین تر بوده جزء کوچکترین ثمرات همین دیپلماسی ضعف است .
ما باید از خدا بخواهیم که ماجرا به همین جا ختم شود . آنها نقطه ضعف را فهمیده اند و حالا بعید نیست بعد از این همه بهانه گیری ازهسته ای و موشک به یاد آن سال ها چند میراکس را برای شناسایی روی آسمان ایران بفرستد که بگذارید ببینیم آن چه میگوئید راست است ؟ ما باید راستی آزمایی کنیم !

دشمن دشمن است . وما اگر نفهمیم که حقوق بشر و گفتگوی دیپلماتیک و مذاکره و قول قرار با آن کشک است ، آشی برایمان میپزند که حتما چند وجب روغن خواهد داشت .
 
 
کد مطلب: 330957
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۱۸:۴۰:۰۵
حمله به دولت با این وقاحت تا به حال ندیده بودیم تا 1400 در این عصبانیت بمانید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۵:۱۴
احسنت / ولی کو گوش شنوا!!!!!!!!!!!!!!!