تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
 
امام جمعه بیرجند:

اسلام آمریکایی درصدد مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) است

Share/Save/Bookmark
اسلام آمریکایی درصدد مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) است
 
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اسلام آمریکایی درصدد مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) است، گفت: مردم باید هم با جهل و خرافات و هم با اسلام دروغین مبارزه کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به یکم خرداد آغاز محاصره اقتصادی در ایران از سوی آمریکا، اظهار داشت: یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی در ابعاد گوناگون است.

وی با بیان اینکه هیچ‌گاه دشمنان خیر و خوبی جمهوری اسلامی ایران را نمی‌خواهند، گفت: زمینه را برای اقتصاد مقاومتی فراهم کنیم و از قدرت جوانان خود بهره‌مند شویم تا بتوانیم روی پای خود بایستیم.

امام جمعه بیرجند با اشاره به 31 اردیبهشت روز بزرگداشت ملاصدرا، افزود: ملاصدرا یکی از فلیسوفان بزرگ ایران بوده که شاگردان بزرگی را تربیت کرده و یکی از شاگردان وی امام(ره) است که انقلاب اسلامی را پدید آورد.

رضایی بیرجندی با بیان اینکه باید سعی کنیم اندیشه فلسفی و فکری را در جامعه حاکم کنیم، تصریح کرد: امام(ره) فرمودند، فلسفه در تمام ابعاد یک امر ضروری است که باید به آن بپردازیم.

وی با اشاره به 15 شعبان روز سربازان گمنام و ولادت امام زمان(عج)، ادامه داد: سربازان گمنام از انسان‌های مخلص و بی‌ادعا هستند و امنیت و آسایشی که در حال حاضر در اختیار داریم به دلیل زحمات و تلاش‌های بی‌دریغ این افراد است.

* سربازان گمنام چشمان بیدار جامعه هستند

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه تمام جامعه باید سرباز گمنام امام زمان(عج) باشند، خاطرنشان کرد: سربازان گمنام چشمان بیدار جامعه هستند که با اخلاص و بدون هیچ توقعی تلاش می‌کنند تا امنیت و آسایش داشته باشیم.

رضایی بیرجندی اظهار داشت: بهای تمام خون‌هایی که دادیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین باید برای حفظ نظام کوشا باشیم.

وی با اشاره به سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر، افزود: روز فتح خرمشهر روز مقاومت و ایثار و پیروزی ارزش‌ها است.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: استکبار تمام توان خود را برای خرمشهر گذاشت اما با وجود غیورمردان نظام جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند و در برابر فرزندان این مملکت سر خم کردند.

رضایی بیرجندی با اشاره به روز برات در استان، عنوان کرد: اسراف کردن در شأن یک ملت هوشمند و آگاه و استان نیست و نباید در این روز حتی یک دانه برنج و شرینی اصراف شود.

وی تصریح کرد: کسانی که در این روز به سر مزار اموات خود می‌روند نباید اصراف کنند، چراکه نیازمندانی در این استان وجود دارد که نیازمند همان پول‌هایی هستند که در قبرستان مصرف می‌شود.

امام جمعه بیرجند گفت: مردم باید کالاهای خود را عاقلانه و در راه خدا تقسیم کنند و این کالاها را در مراکز بسیاری مانند کمیته امداد و بهزیستی که یقین داریم در راه خدا مصرف می‌شود، صرف کنند.

رضایی بیرجندی یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا شیطان بزرگ و دشمن اصلی اسلام است و وظیفه روحانیون نیز روشنگری و تبیین کردن جهان اسلام است.

* استکبار به دنبال سوق دادن ایران به سمت پوچ‌گرایی است

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند سیاست مستکبران ایجاد اختلاف بین امت اسلامی است، بیان داشت: راهی که مستکبران رفتند نباید برویم چراکه بعضی‌ها می‌خواهند ملت ایران را به سمت پوچ‌گرایی سوق دهند.  

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی افزود: فضای مجازی یک ابزار است و نباید از این ابزار استفاده ناصحیح شود بلکه باید با وارد کردن قرآن و دین در صحنه مجازی از آن به طور صحیح استفاده شود.

رضایی بیرجندی اسلام آمریکایی درصدد مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) است، تصریح کرد: مردم باید هم با جهل و خرافات مبارزه کنند و هم با اسلام دروغین مبارزه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با آمدن امام زمان(عج) استکبار کودک‌کش نیز نابود شود.

انتهای پیام

د
کد مطلب: 333251
مرجع : فارس