امام جمعه آستارا:

برجام تعهدی شکننده است/حمایت احمقانه فائزه هاشمی از بهاییان/ بی‌لیاقتی آل‌سعود در کلیدداری خانه خدا

فارس , 1 خرداد 1395 ساعت 11:13

امام جمعه آستارا با بیان اینکه برجام تعهدی شکننده است، گفت: با توجه به بدعهدی آمریکا، احتمال ریزش برجام وجود دارد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا ظهر امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به سالروز آغاز تحریم اقتصادی توسط آمریکا در سال 59، اظهار کرد: شاهد بدعهدی و پیمان‌شکنی آمریکا در برجام هستیم.

وی با اشاره به برخی اظهارات پیمان‌شکنانه نامزدهای احتمالی رئیس جمهوری آمریکا، گفت: مشخص نیست اندک تعهدی هم که آنها نسبت به آن پایبند هستند تا چه زمانی ادامه می‌یابد.

خطیب جمعه آستارا، تنها راه مقابله با کارشکنی و تحریم‌های دشمنان را پیاده‌سازی دقیق و درست اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل دانست و گفت: برای موفقیت در عرصه اقتصادی باید با اتکا به نیروهای داخلی و تعامل با دنیای بیرون بتوانیم در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها ایستادگی کنیم.

بی‌لیاقتی آل‌سعود در کلیدداری خانه خدا/حمایت احمقانه فائزه هاشمی از بهاییان

وی با اشاره به کارشکنی‌های آل‌سعود که موجب دور ماندن ایرانیان از حج تمتع امسال شد، گفت: خاندان بی‌لیاقت آل‌سعود نمی‌توانند عهده‌دار نگهبانی خانه خدا و مزار پیامبر اکرم (ص) باشند.

حافظ‌نیا بیان اینکه هنوز بی‌کفایتی آل‌سعود در فاجعه منا از ذهن مسلمانان پاک نشده است، خاطرنشان کرد: باید اداره و مدیریت خانه خدا از وهابیون سلب و به مسلمانان و افراد لایق سپرده شود.

امام جمعه آستارا در ادامه به دیدار اخیر فائزه هاشمی با سران فرقه ضاله اشاره کرد و افزود: کسانی که اقدام به این کار کرده‌اند خائن به نظام و احمق هستند.

وی با اشاره به اینکه فرقه ضاله بهاییت هیچ جایی در بین ادیان الهی ندارد، تصریح کرد: این فرقه ضاله به هیچ عنوان برای مسلمانان و شیعیان قابل قبول نیست و برخی برای خالی کردن عقده‌های خود اقدام به چنین کارهای زشتی کرده و با آبروی نظام و خانواده خود بازی می‌کنند.

حافظ‌نیا با تأکید بر ضرورت برخورد با اقدام مذکور، خاطرنشان کرد: از مرجع قضایی انتظار می‌رود که با هنجارشکنان نظام و انقلاب برخورد جدی و قاطعانه‌ای داشته باشند.

فتح خرمشهر آغازگر پیروزی دفاع مقدس بود

وی با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ایثار و مقاومت، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر طلیعه پیروزی دفاع مقدس بود و این روز برای همیشه به عنوان روز مقاومت در تاریخ انقلاب جاودانه است.

امام جمعه آستارا تصریح کرد: فتح خرمشهر با هیچ معیار نظامی قابل حل نیست و تنها اعتقاد و ایمان به خدا و ایثار جوانان این سرزمین در کنار امدادهای غیبی سبب این پیروزی بزرگ شد.

وی با گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) همزمان با نیمه شعبان گفت: امنیت و آسایش و آرامش ایران اسلامی مرهون رشادت و شجاعت سربازان گمنام امام زمان و نیروهای نظامی و انتظامی است.

حافظ‌نیا اضافه کرد: در بین نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بسیاری شایستگی سربازی امام زمان را دارند و در عمل نیز این موضوع را به اثبات رسانده‌اند و دشمنان قسم خورده نظام به قدرت و بزرگی سربازان گمنام و امنیت ایران اعتقاد دارند.

وی با تبریک عید نیمه شعبان به تمام منتظران حضرت مهدی (عج)، خاطرنشان کرد: انتظار فرج همراه با علم و عمل زمینه‌ساز تعجیل در ظهور امام زمان (عج) است.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه آمادگی فکری، فرهنگی و اجتماعی از دیگر زمینه‌های تعجیل در ظهور است، متذکر شد: در جامعه ما آمادگی اجتماعی برای ظهور وجود ندارد و باید اقدام‌های شایسته‌ای در این زمینه انجام شود.

انتهای پیام
د


کد مطلب: 333257

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/333257/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir