تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰
 
یک هفته پس ازتوهین کری به ظریف وسکوت وزیرخارجه؛

مقامات آمریکا به فکر کابوس هایی باشند که برای «نوه» های خود باقی خواهند گذاشت!

Share/Save/Bookmark
مقامات آمریکا به فکر کابوس هایی باشند که برای «نوه» های خود باقی خواهند گذاشت!
 
جلیلی با اشاره به حد یقف نداشتن زیاده خواهی های امریکا به اظهارات مقامات امریکا در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: بعد از ترور شهید مصطفی بدرالدین ملاحظه کردید که اصلی ترین حامیان تروریسم در دنیا به پیام تسلیت مقامات ایرانی در این رابطه واکنش نشان دادند و گفتند انتظار نداشتیم این کار صورت بگیرد! یعنی میخواهند هم مصداق تروریسم را مشخص کنند و هم مشخص کنند که برای چه کسی پیام تسلیت داده شود یا نشود!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: یک هفته پس از اظهارات توهین آمیز جان کری درباره محمد جواد ظریف مبنی بر اینکه «می توانید همیشه به یاد داشته باشید و شاید با کمی آب و تاب دادن آن را برای نوه‌های خود تعریف کنید، به آنها بگوئید چطور با آقای ظریف در یک اتاق نشستید و چطور قدرت متقاعد کننده ای که داشتید موجب شد او کوتاه بیاید.» ظریف و دیگر مقامات دولتی ترجیح دادند پاسخی به این اظهارات ندهند اما سعید جلیلی که امروز سوم خرداد به مناسبت سالروز فتح خرمشهر به دانشگاه خواجه نصیر رفته بود، در پاسخ به امریکایی ها گفت: «سوم خرداد روز مهمی است زیرا در این روز مقامات آمریکا برای نوه های خود تعریف می کنند و می گویند در برابر ایران هیچ غلطی نتوانستیم بکنیم.»
پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی افزود: در سوم خرداد اسطوره انقلاب اسلامی، افسانه شکست ناپذیری آمریکا را مخدوش و رویای آمریکایی را عمیقا به چالش کشید.
 
جلیلی تصریح کرد: آمریکا بداند خواب غلبه بر انقلاب اسلامی هیچ گاه تعبیر نخواهد شد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به سخنان وزیر خارجه امریکا گفت: اظهارات اخیر کری اثبات کرد طرف مقابل به برد-برد اعتقاد نداشته است.
 
جلیلی تصریح کرد: سقوط شاه، صحرای طبس، شکست صدام، پیشرفت، نفوذ انقلاب اسلامی، هریک برای آمریکا کابوسی است که برای جبران آن نیاز به افسانه پردازی برای کودکان دارد.
 
وی افزود: بهتر است آمریکا با عبرت از گذشته به فکر کابوس هایی باشد که برای نوه های خود باقی خواهد گذاشت.
 
جلیلی در پایان با اشاره به حد یقف نداشتن زیاده خواهی های امریکا به اظهارات مقامات امریکا در هفته گذشته اشره کرد و گفت: بعد از ترور شهید مصطفی بدرالدین ملاحظه کردید که اصلی ترین حامیان تروریسم در دنیا به پیام تسلیت مقامات ایرانی در این رابطه واکنش نشان دادند و گفتند انتظار نداشتیم این کار صورت بگیرد! یعنی میخواهند هم مصداق تروریسم را مشخص کنند و هم مشخص کنند که برای چه کسی پیام تسلیت داده شود یا نشود!
 
در پایان این برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با حضور جلیلی از خانواده هنرمند انقلابی و مستندساز شهید مدافع حرم، هادی باغبانی تقدیر به عمل آوردند.
 
121212121212121
IMG_9869IMG_9878IMG_9970IMG_0040IMG_0109IMG_0124IMG_0159IMG_0187
 
 

م
 
کد مطلب: 333487
مرجع : رجانیوز