تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶
 
وزیر سابق اطلاعات:

تغییر ساختار نظام مهمترین هدف نفوذ دشمن است

Share/Save/Bookmark
تغییر ساختار نظام مهمترین هدف نفوذ دشمن است
 
وزیر سابق اطلاعات، مهار ایران، تغییر رفتار مردم و مسؤولان و تغییر ساختار نظام را از مهمترین اهداف نفوذ دشمن بیان کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حجت‌الاسلام حیدر مصلحی عصر امروز در جمع مسؤولان، فرماندهان نظامی و انتظامی، بسیجیان و خانواده‌های معزز شهیدان، جانبازان و ایثارگران کوهبنان اظهار داشت: روز ارتحال امام خمینی(ره) برای ملت ایران روز سختی بود.

وی ابراز داشت: رحلت امام خمینی(ره) برای خیلی‌ها ناگوار بود، زیرا شخصیت بزرگوار امام راحل با انقلاب اسلامی دنیای بشری و بشریت را تحت تأثیر قرار داد.

مصلحی عنوان کرد: استکبار، انقلاب اسلامی را مانند سایر انقلاب‌ها می‌پنداشت که بعد از گذشت چند سال اوضاع به گذشته باز می‌گردد، اما امام راحل با هوشیاری به گونه‌ای پیش رفت که دشمن نتوانست به اهداف خود برسد، لذا استکبار توطئه‌های فراوانی طی سال‌های گذشته علیه ایران تدارک دید تا انقلاب را متوقف سازد.

وزیر سابق اطلاعات گفت: آنان جنگ را بر ما تحمیل کردند اما مدیریت حضرت امام(ره) و تنظیم ساختارهای انقلاب به گونه‌ای بود که در دوره‌ای که انواع جنگ سخت را دشمن علیه ما طراحی می‌کرد، ملت ایران در صحنه ماندند و جنگ را اداره کردند.

وی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس 14 تا 17 درصد از بودجه کشور مربوط به جنگ بود، اما ملت ایران جنگ را اداره کردند در حالی که حضرت امام(ره) ملت را با عنوان بسیج وارد صحنه کرد.

مصلحی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس تحریم بودیم، اما تحریم‌های امروز با آن دوران قابل قیاس نیست، امروز جوانان ایران اسلامی با دلدادگی نسبت به انقلاب افتخاراتی بس عظیم کسب کردند که نمونه بارز آن بحث موشک‌هاست.

وی تأکید کرد: امام با تکیه به مردم، بسیج را شکل داد و جنگ را اداره کرد، ملت ایران آماده است و اگر صداقت، دلسوزی را ببیند، پای کار می‌ماند، لذا در حال حاضر حدود 30 درصد امور کشور وابسته به تحریم است که توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری می‌تواند در این راستا راهگشا باشد.

مصلحی ادامه داد: مسؤولان باید در کارهایشان به گونه‌ای عمل کنند که دچار اشتباه محاسباتی نشوند، چراکه دشمن برای متوقف کردن راه امام(ره) به دنبال نفوذ است که بارها این مهم توسط مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته است.  

وزیر سابق اطلاعات مهار ایران، تغییر رفتار مردم و مسؤولان و تغییر ساختار نظام را از مهمترین اهداف نفوذ دشمن بیان کرد و افزود: دشمن قصد دارد با اجرای این سه هدف، مسؤولان در تصمیم‌گیری‌ها دچار اشتباه محاسباتی شوند.

وی ایجاد حکومت اسلامی در ایران، بیداری اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور وجود مقدس حضرت ولی‌عصر(عج) را از مهمترین اهداف امام(ره) در طراحی انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: دشمن برای رسیدن به اهداف خود انواع توطئه‌ها را طراحی و در مفاسد اقتصادی نیز نقش مهمی ایفا کرد.

مصلحی ابراز داشت: 50 سال پیش بحث بیداری اسلامی توسط امام(ره) مطرح شد و امروز به شدت در حال شکل‌گیری بوده و قابل توقف نیست.

وی گفت: امنیت ایران اسلامی با هیچ کشوری قابل قیاس نیست در حالی که عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان از چنین امنیتی برخوردار نیستند و باعث امنیت ایران اسلامی شهدا و جانبازان هستند.

مصلحی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی نیاز به یک هوشیاری بزرگ دارد، در سال آینده انتخابات را داریم که باید مسأله روشنگری و تبیین مد نظر باشد، چرا که دشمن تمام هم و غم خود را گذاشته تا در بین اندیشمندان التقاط فکری ایجاد کند.

انتهای پیامد
کد مطلب: 334401
مرجع : فارس