تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
 
امام‌جمعه بجنورد:

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تزکیه نفس و خودسازی است

Share/Save/Bookmark
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تزکیه نفس و خودسازی است
 
امام‌جمعه بجنورد گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تزکیه نفس و خودسازی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آیین خطبه‌های نماز جمعه مرکز خراسان شمالی بیان داشت: بی‌گمان ماه رمضان ماه خودسازی است، ازاین‌رو باید از این فرصت برای اصلاح و خودسازی استفاده کرد.

وی افزود: در ماه مهمانی خدا، همه شرایط فراهم بوده تا مومنان به امور خود پرداخته و خود را اصلاح کنند.
یعقوبی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تزکیه نفس و خودسازی است به همین خاطر لازم است از این فرصت نهایت استفاده شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی گفت: به‌طور حتم رمضان بهترین فرصت به‌منظور ورود به مسیر خداوند است.
خطیب نماز جمعه بجنورد در بخش دیگری با گرامیداشت یاد امام راحل بیان داشت: آن عزیز ازدست‌رفته با انقلاب بزرگ خود روح جدیدی در کالبد ملت ایران دمید.

وی گفت: امام خمینی(ره) با حرکت انقلابی خویش ایران را در مسیر توسعه و رشد معنوی و دنیوی قرارداد.

وی بیان داشت: امروز هم ثمرات عظمت و عزت ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون برای همه قابل‌مشاهده است که به برکت تاسیس انقلاب اسلامی رقم خورده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی گفت: امام برای انقلاب خود در میان ظلمت و تاریکی طاغوت و ستم‌شاهی به پا خاست و مردم را با خود همراه ساخت.

یعقوبی اضافه کرد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی سرانجام با مبارزه با استکبار و ظلم دشمن را نابود ساخت و به احیای دین مبین اسلام پرداخت، از این رو می‌بایست همواره قدردان این نعمت باشیم.

وی همچنین با گرامیداشت 14 خرداد امسال به‌عنوان بیست و هفتمین سال رحلت امام(ره) اظهار کرد:  بی‌شک هرسال که خرداد از راه می‌آید، عطر آن امام از دست‌رفته بر مشام می‌رسد.

خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به حضور پرشور مردم ایران اسلامی در مراسم سالگرد امام راحل، گفت: حماسه‌ای که  حضور مردم در آیین‌های ارتحال امام خلق شد، نشان از تجدید بیعت ملت با بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبری است.

به گفته وی حضور مردم در اجتماع بزرگداشت ارتحال امام نشان از بصیرت بالا، آگاهی، عمق بیداری و وفاداری به آرمان‌های امام و تبعیت از مقام معظم رهبری است.

وی همچنین با گرامیداشت 15 خرداد، ادامه داد: 15 خرداد سرآغاز نخستین حرکت انقلاب الهی حضرت امام(ره) بود.
امام‌جمعه بجنورد گفت: این قیام مبنای حرکت امام راحل در تاسیس جمهوری اسلامی در ایران بود.

وی با گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) و 15 خرداد تاکید کرد: گرامیداشت، پاسداشت و حفظ اهداف و ارزش‌های بلند امام خمینی(ره) ضروری و وظیفه همه است.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 334740
مرجع : فارس