تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳
 
امام جمعه کرمان:

موسسان جنگ‌های نیابتی منطقه دم از حقوق بشر می‌زنند

Share/Save/Bookmark
موسسان جنگ‌های نیابتی منطقه دم از حقوق بشر می‌زنند
 
امام جمعه کرمان گفت: جنگ‌های نیابتی را دشمنان در منطقه به راه انداخته‌اند و با بی‌شرمی دم از حقوق بشر می‌زنند که مضحک و خنده‌دار است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  آیت‌الله سیدیحیی جعفری ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه در محل مصلای امام علی (ع) اظهار داشت: کتاب قرآن وسیله رشد و کمال برای افراد با تقوا است.

وی بیان داشت: ایمان به غیب یکی از صفات مردم با ایمان است و اگر به غیب ایمان نداشته باشیم، این کفر است و نماز و اقامه نماز از دیگر ویژگی‌های مردم با ایمان به شمار می‌آید.

امام جمعه کرمان ادامه داد: پیامبر اعظم (ص) می‌فرماید «همان طور که انسان گرسنه از غذا لذت می‌برد، و انسان تشنه از آب لذت می‌برد، من نیز از نماز خواندن لذت می‌برم، اما هیچ‌گاه از نمازخواندن سیر نمی‌شوم».

جعفری بر اقامه نماز اول وقت و با حضور قلب تاکید کرد و افزود: بر معانی جملات نماز کار کرده و انس پیدا کنیم، خداوند، بدون شبهه و تردید ما را به صلاح و رستگاری می‌رساند.

وی با اشاره به خطبه پیامبر اکرم (ص) در ماه شعبان ابراز داشت: ماه مبارک رمضان، ماه خداست و باید قدردان این موقعیت باشیم، زیرا به زودی از دست ما گرفته می‌شود.

امام جمعه کرمان عنوان کرد: گناهان فرد روزه‌دار بخشیده می‌شود و پیامبر اعظم (ص) می‌فرماید «مهمترین عمل در ماه مبارک رمضان این است که انسان گناه نکند».

جعفری با اشاره به روایات بیان کرد: مردم باید تقوای خدا را درباره بندگان خدا، شهرها، بیابان‌ها و ... پیشه کنند و اگر تقوا داشته باشیم، مسائل مربوط به محیط‌زیست نیز برطرف می‌شود.

وی همچنین ماه رمضان را فرصتی مطلوب برای رسیدن به خدا خواند و ادامه داد: اگر از ماه رمضان به نحو درست بهره‌برداری کنیم به نتیجه خوبی دست می‌یابیم.

امام جمعه کرمان در ادامه سخنان خود افزود: اگر فردی، مومن واقعی باشد، به دنبال عمل نامشروع نمی‌رود و حق دیگران را ضایع نمی‌کند.

جعفری اظهار داشت: در دوران بعد از انقلاب اسلامی شاهد این امر هستیم که ضربه‌های منافقان از ضربه کفار بیشتر بوده است و افرادی مانند شهید مطهری، بهشتی و 70 نفر از مسئولان اجرایی و قضایی در یک روز به دست منافقان شهید شدند.

وی با اشاره به اینکه ما شهدای بسیاری را تقدیم کردیم تا جمهوری اسلامی برپا شود، تصریح کرد: هنوز هم دشمن درصدد ضربه زدن به کشور ماست.

امام جمعه کرمان همچنین از مذاکرات هسته‌ای سخن به میان آورد و تصریح کرد: ایران به وعده‌هایی که داده بود، عمل کرده است، اما آمریکای پلید به تعهدات خود عمل نکرده و به‌ دنبال بهانه‌جویی است.

جعفری تاکید کرد: مادامی که ملت در صحنه و گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشد، دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند، انجام دهد.
وی عنوان کرد: جنگ‌های نیابتی را دشمنان در منطقه به راه انداخته‌اند و با بی‌شرمی دم از حقوق بشر می‌زنند که مضحک و خنده‌دار است.

امام جمعه کرمان یادآور شد: مردم فهیم دنیا زیر بار حرف‌های آمریکا نمی‌روند و روز‌به‌روز بر بصیرت و درک و فهم آنها افزوده می‌شود و حق و باطل را از هم تشخیص می‌دهند و ما باید در صحنه بمانیم.

جعفری ابراز کرد: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی و نظامی جمهوری اسلامی پا برجا بماند باید در صحنه حضور داشته باشیم و ملت ما همیشه در صحنه بوده است و به فرمان رهبرش توجه کرده است.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 335262
مرجع : فارس