تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
 
امام جمعه بیرجند:

مسؤولان فرهنگی خط بطلانی بر فرهنگ منحط بیگانه بکشند

Share/Save/Bookmark
مسؤولان فرهنگی خط بطلانی بر فرهنگ منحط بیگانه بکشند
 
امام جمعه بیرجند یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را ولنگاری فرهنگی عنوان کرد و گفت: در این زمینه شورا و ستاد انقلاب فرهنگی باید در راستای خط بطلان کشیدن بر فرهنگ منحط بیگانه قدم بردارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند، اظهار داشت: مهمترین مقصود دین اسلام، رسیدن انسان به کمال است بنابراین ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای رسیدن به کمال از راه تقوا داشتن و خودسازی است.

وی افزود: خداوند متعال رمضان را ماه ضیافت خود از بندگان نامید و با رهنمودهای قرآن انسان را در این ماه به سوی کمال معنوی هدایت می‌کند.

امام جمعه بیرجند یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را ولنگاری فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: در این زمینه شورا و ستاد انقلاب فرهنگی باید در راستای خط بطلان کشیدن بر فرهنگ منحط بیگانه قدم بردارد.

رضایی بیان کرد: امام راحل نسبت به وابستگی فرهنگی به ملت و دولت هشدار دادند و امروز نیز دغدغه مقام معظم رهبری همین ولنگاری و سهل‌انگاری فرهنگی است.

وی با توجه به مناسبت‌های هفته پیش‌رو به هفته جهاد کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به خشکسالی منطقه، باید به کشاورزان آموزش داده شود تا از شیوه‌های آبیاری مناسب استفاده کنند تا از هدررفت آب جلوگیری شود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به جایگاه حساس و مهم مجلس، اذعان داشت: مجلس خانه ملت است و باید توان ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب و استکبار را داشته باشد.

رضایی با تأکید بر اهمیت شاخصه‌های انقلابی‌گری در بیان رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: برای رهایی از وابستگی‌ها باید روحیه انقلابی را در جامعه ترویج دهیم.

وی با اشاره به زیاده‌خواهی‌های آمریکا، گفت: تجربه‌ این زیاده‌خواهی‌ها در مذاکرات هسته‌ای را هرگز نباید از یاد برد و نباید فراموش کرد که با هر قدم عقب‌نشینی ما، آمریکا یک قدم پیش می‌آید.

انتهای پیام/

د
کد مطلب: 335266
مرجع : فارس