تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
 
امام جمعه بیرجند:

پیروی از دین زمینه‌ساز سعادت دنیا و آخرت انسان‎ها است

Share/Save/Bookmark
پیروی از دین زمینه‌ساز سعادت دنیا و آخرت انسان‎ها است
 
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه پیروی از دین، زمینه سعادت دنیا و آخرت انسان‎ها را محقق می‎کند، گفت: تکریم و احترام گذاشتن به شهروندان جامعه مورد تأکید دین مبین اسلام است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی صبح امروز در دیدار با جامعه تاکسی‌داران شهرستان بیرجند، اخلاص را از ویژگی‎های انسان برای خودسازی دانست و اظهار داشت: اخلاص یعنی انجام دادن کارها به صورت خالص، لذا باید در نظر داشت که اگر انسان بخواهد به مرحله عالی اخلاص برسد، بسیار دشوار است.

وی با بیان اینکه اخلاص درجاتی دارد و از بالاترین درجه آن این است که انسان انتظار تقدیر و پاداش از کسی نداشته باشد، ادامه داد:‌ خوشا به حال افرادی که قدر زندگی را دانسته و از فرصت‌های آن، به درستی استفاده می‎کنند.

امام جمعه بیرجند به آیات و روایات قرآن کریم اشاره و اضافه کرد: ‎از نظر قرآن، بدترین موضوعات «غفلت» است، لذا باید سعی کنیم که در زندگی هدف را فراموش نکنیم و از لحظه لحظه عمر خویش به درستی استفاده کنیم.

رضایی ماه رمضان را بهترین فرصت برای دورهم جمع شدن دانست و بیان داشت: ‎زیبایی عمر افراد در همین فرصت‌های محدودی بوده که در اختیار همگان گذاشته شده ‌‎است.

وی با اشاره به اینکه در ماه رمضان، ‌درب‎های فضیلت الهی گشوده می‎شود، بیان داشت: ‌علی‌رغم تمامی تنگناهای پیش‌روی زندگی باید به زندگی از دریچه زیبایی بنگریم و نباید در این راه هدف خویش را فراموش کنیم.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه پیروی از دین، زمینه سعادت دنیا و آخرت انسان‎ها را محقق می‎کند، تصریح کرد: ‎تمام احکام شرعی که خداوند برای مسلمانان وضع کرده همانند آب روانی است که در پای گلدان ریخته می‌شود.

رضایی به حدیثی از حضرت علی(ع) ‎اشاره کرد و اذعان داشت: عادل‌ترین مردم کسی است که آنچه را برای خویش می‌پسندد، برای دیگران نیز بپسندد.

وی با تأکید بر اینکه رانندگان تاکسی باید بیش از پیش مواظب رفتارشان باشند، ادامه داد: ‌همان‌طوری که دوست دارید در جامعه با خانواده‎های شما رفتار شود با مسافران و افرادی که با آن‌ها سروکار دارید نیز رفتار کنید.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه متأسفانه بعضی از افراد به دنیا از منظر پروارخانه می‎نگرند، اذعان داشت: قطار عمر انسان به شدت در حال حرکت است چراکه اگر فرصت عمر انسان‎ها طولانی می‎بود عواقب خوبی را برای انسان به ارمغان نمی‎گذاشت.

رضایی خطاب به رانندگان تاکسی، گفت: رانندگان تاکسی به عنوان افرادی که با قشر عظیمی از جامعه سروکار دارند می‌‌توانند با کوچکترین رفتارشان بهشتی را به جهنم تبدیل کنند.

وی بر لزوم توجه رانندگان تاکسی به اعمال و رفتارشان برای مواجهه با شهروندان تأکید و خاطرنشان کرد: ‌در سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) همواره بر خوش‌رویی تأکید شده است، لذا باید رانندگان تاکسی نیز این امر را سرلوحه کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/د
کد مطلب: 337057
مرجع : فارس