تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷
 
عضو مجلس خبرگان رهبری:

برنامه دشمن برای نفوذ از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر کرده است

Share/Save/Bookmark
برنامه دشمن برای نفوذ از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر کرده است
 
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برنامه دشمن برای نفود از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر کرده است، گفت: دشمن قصد دارد از طریق نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و جنگ نرم شکست خود در جنگ سخت را جبران کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله محسن محمدی اراکی دوشنبه شب در مراسم یادواره شهدای هفتم تیر، شهید هاشمی سنجانی و یک‌صد شهید سنجان که با حضور نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب و مردم شهید پرور اراک در منطقه سنجان اراک برگزار شد، با اشاره به اینکه کوتاهی در جبهه نرم، راه را برای نفوذ دشمنان باز می‌کند، اظهار کرد: در این زمینه وظیفه همگان است که در جبهه مبارزه جنگ نرم حضوری هوشمندانه داشته باشند.

وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی که در جنگ سخت شکست سختی خوردند و راهی برای توطئه علیه ایران از راه جنگ سخت پیدا نکردند، امروز برای نفوذ و جبران شکست‌های خود از جنگ نرم استفاده کرده و وارد میدان نبرد جدید و خطرناکی شدند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب بیان کرد: تغییر روش دشمن از تیر و تفنگ به جنگ نرم برای نفوذ با استفاده از کلیپ‌های اینترنتی، ماهواره، فضای مجازی، کتاب داستان و ادبیات داستانی و... به منظور جنگ با انقلاب کاملاً مشهود است که باید مردم و مسئولان در این مورد مهم کوتاهی نکرده و کاملاً هوشیار باشند.

وی با اشاره به اهمیت جنگ نرم و رویارویی غیر مستقیم با دشمن بیان کرد: علمای دینی، مسئولان فرهنگی، اساتید دانشگاه‌ها و سایر فعالان در عرصه فرهنگ در این زمینه وظیفه بسیار بزرگی را بر عهده دارند.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود: باید تلاش کنیم شکاف‌ها و نقاط خطر خاکریزها را به منظور مقابله و جلوگیری از نفوذ دشمنان پر کرده و هیچ نقطه ضعفی را برای نفوذ دشمن ایجاد نکنیم که تمامی این موارد با وحدت و یکپارچگی اتفاق می‌افتد.

آیت‌الله محمدی اراکی خاطر نشان کرد: اگر امروز شاهد دستاوردهای بزرگ هستیم، به برکت وجود فرزندان این مرز و بوم دین‌دار و اهل تقوا است، که مساجد و حسینیه‌ها را آباد و نام امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) را در این سرزمین طنین انداز کرده‌اند.

وی به جریان نفاق در زمان پیامبران مختلف از جمله حضرت محمد (ص) اشاره کرد و یادآور شد: نفاق یکی از راه‌هایی است که دشمنان برای از بین بردن وحدت استفاده می‌کنند و همیشه مانع راه، بوده است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: امام خمینی (ره) نیز بزرگترین خطر برای جوامع را نفاق می‌دانستند و همیشه بر وحدت و یکپارچگی تاکید داشتند، این در حالی است که هر چه دایره نفاق به مراکز تصمیم گیری نزدیکتر شود خطر جدی‌تر خواهد بود.

در این مراسم عزاداری برای شهادت حضرت علی (ع) و مداحی با حضور جمع کثیری از مسئولان مختلف استان مرکزی و مردم شهید پرور اراک برگزار شد.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 337789
مرجع : فارس