تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
 
امام جمعه کرمان:

حمایت از مظلومان جزء اهداف والای انقلاب اسلامی است

Share/Save/Bookmark
حمایت از مظلومان جزء اهداف والای انقلاب اسلامی است
 
امام جمعه کرمان گفت: ایران از مظلومان عالم حمایت می‌کند، چراکه حمایت از مظلومان یکی از اهداف والای انقلاب اسلامی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله سیدیحیی جعفری ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه در محل مصلای امام علی(ع) با دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان اظهار داشت: از مردم استان کرمان تشکر می‌کنم که در هوای گرم و با زبان روزه در راهپیمایی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) می‌فرماید«اگر عقل، علم و صبر در شخص مسلمان و مومن باشد، ایمان این شخص کامل است»، اضافه کرد: قناعت کردن به معنای درست مصرف کردن است و افرادی که قناعت می‌کنند به سعادت دنیا و آخرت می‌رسند.

جعفری با اشاره به اهمیت آب در زندگی فردی و جمعی ما ابراز داشت: ما در استانی قرار داریم که آب کمی دارد و مسؤولان کوشیده‌اند و برنامه‌ریزی کرده‌اند و نگذاشته‌اند در استان کرمان مشکل اساسی پیدا شود و مردم هم باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

وی تصریح کرد: اگر در مصرف آب مراقبت نکنیم در آینده گرفتار مشکلات زیادی می‌شویم و باید تصمیم بگیریم قناعت را مورد توجه قرار دهیم و نعمت‌های ارزشمند خدا را درست مصرف کنیم.

جعفری با بیان اینکه ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی، رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و مراجع عالی‌قدر تقلید و اندیشمندان به مرحله‌ای رسیده است که تمام مسائل را به خوبی می‌فهمد و درک می‌کند، عنوان کرد: ملت ایران 40 سال است که مشغول مبارزه است و قبل از انقلاب اسلامی نیز مبارزه و مجاهدت به شکل دیگری وجود داشت.

وی تصریح کرد: آمریکای پلید به حرف‌هایی که می‌زند و معاهداتی که با دولت‌ها داشته است، پایبند نیست و روز اول هم پیش‌بینی می‌شد و این را رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

امام جمعه کرمان ادامه داد: برجام را امضا کردیم تا تمام تحریم‌ها از میان برداشته شود، اما سخنگوی رژیم آمریکا چند روز قبل گفت، به علت اینکه ایران از تروریسم حمایت می‌کند، مبادلات بانکی‌اش اصلاح نمی‌شود.

جعفری اظهار داشت: رژیم پلید صهیونیستی را آمریکایی‌ها به‌وجود آوردند و فلسطین را اشغال کردند و جمع زیادی از فلسطینی‌ها شهید و یا مجروح شدند و یا مهاجرت کردند.

وی عنوان کرد: مردم مظلوم فلسطین با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند و شب و روز شهید می‌دهند، آن وقت آمریکای جنایتکار که ذره‌ای حقوق بشر را درک نمی‌کند و به آن عمل نمی‌کند به ما می‌گوید، حمایت ایران از حزب‌الله لبنان، حمایت از تروریسم است.

امام جمعه کرمان تاکید کرد: ما از مظلومان عالم حمایت می‌کنیم زیرا حمایت از مظلومان یکی از اهداف انقلاب اسلامی است و ما از مردم مظلوم یمن، سوریه و عراق هم حمایت می‌کنیم.

جعفری با اشاره به ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی توسط شبکه‌های مختلف ابراز داشت: ملت ایران باید در برابر توطئه دشمنان هوشمند باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با قدرت ایمان و توسل به ائمه اطهار(ع) راه صحیح خود را استمرار بخشیم و از هیاهوهای مستکبران عالم ترس و بیم به خود راه ندهیم.

امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه آمریکا در راس تروریست‌های عالم است و گروه‌های تکفیری را به‌وجود آورده است، عنوان کرد: همه فتنه‌ها و مفسده‌ها زیر سر صهیونیست بین‌الملل و آمریکا است.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 338385
مرجع : فارس