تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
 
پرونده ویژه "تجربه برجام" ــ آصفی

برجام آمریکا را "ریاکارتر" کرد/ اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تجربه برجام است/ آنها تقریباً به "هیچ چیز" پایبند نیستند

Share/Save/Bookmark
برجام آمریکا را "ریاکارتر" کرد/ اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تجربه برجام است/ آنها تقریباً به "هیچ چیز" پایبند نیستند
 
سخنگوی دستگاه سیاست‌‌خارجی دولت اصلاحات گفت: تجربه برجام برای جمهوری اسلامی ایران همانند یک تابلوی نگرش به دولت آمریکاست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حمیدرضا آصفی سخنگوی دستگاه سیاست‌‌خارجی دولت اصلاحات با بیان اینکه نفس حرکت به‌سوی برجام یک ضرورت برای جمهوری اسلامی ایران بود، به راهبرد "نرمش قهرمانانه" مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: برجام یک حرکت جدی از سوی جمهوری اسلامی ایران برای اثبات حقانیت خود بود تا محدودیت‌های تحمیلی علیه ایران رفع شود.
وی با بیان اینکه برجام یک تفاهم دو سر برد برای جمهوری اسلامی ایران بود، تأکید کرد: من از ابتدا گفته بودم که اگر برجام موفقیت‌آمیز باشد محدودیت‌ها علیه ما رفع خواهد شد که این برای کشورمان یک برد است و اگر هم نتیجه ندهد حداقل دستاوردش اثبات حقانیت ایران است که این هم یک برد برای ما محسوب می‌شود.
آصفی با بیان اینکه حرکت در مسیر برجام علی‌رغم مسائل و حاشیه‌‌هایی که داشته در مجموع مثبت بوده است، در پاسخ به سؤالی درباره تجربه حاصل از برجام، گفت: تجربه برجام برای جمهوری اسلامی ایران همانند یک تابلوی نگرش به دولت آمریکاست؛ تابلویی که می‌گوید آمریکا تحت هیچ شرایطی تغییر نکرده و ماهیتش در مقابله با ملت ایران تغییری نخواهد کرد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی دولت اصلاحات، گفت: معتقدم در بحث برجام دولت آمریکا تقریباً به هر آنچه بود و می‌توانست باشد، پایبند نبود و برجام آئینه بارز بی‌اعتمادی به دولت آمریکاست که غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را به اثبات می‌رساند.
"برجام نه‌تنها تغییر در سیاست‌های آمریکا علیه ملت ایران ایجاد نکرد، بلکه تنها نتیجه‌اش ریاکارتر شدن دولت آمریکا بود؛ برجام بداخلاقی و ریاکاری آمریکا را اثبات کرد که این یک تجربه بزرگ است که می‌گوید سیاست‌های آمریکا علیه ایران تغییر نخواهد کرد".
آصفی در پایان گفت: البته نباید از تجربه برجام برای فشار به نیروهای داخلی استفاده کرد، بلکه همه باید در فشار به تیم و دولت آمریکا متحد و منسجم باشند.

انتهای پیام/د
کد مطلب: 338761
مرجع : تسنیم