تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸
 
خطیب جمعه اراک

جنایتکاران و دشمنان کمر به نابودی اسلام بسته‌اند

Share/Save/Bookmark
جنایتکاران و دشمنان کمر به نابودی اسلام بسته‌اند
 
خطیب جمعه اراک گفت: جنایتکاران و دشمنان کمر به نابودی اسلام بسته‌اند که مسلمانان با هوشیاری و اتحاد تاکنون تمامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز اراک با اشاره به اینکه در رابطه با وقابع و حوادث دلخراش اخیر در کشور عراق اظهار داشت: این افراد که دست به کشتار بی‌رحمانه علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم زده‌اند و بر پیر، جوان، زن و مرد رحم نکرده‌اند این جنایتکاران به طور حتم دست نشانده جنایتکاران آمریکایی، اسرائیلی، آل سعود و داعش هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوادث اخیر و حادثه شب گذشته در امام‌زاده سید محمد عراق بیش از 236 نفر شهید و مجروح شده‌اند، افزود: این افراد عاطفه انسانی ندارند و تمامی عزم خود را جزم کرده‌اند که اسلام و مسلمانان را در سراسر دنیا نابود کنند.

خطیب جمعه اراک تصریح کرد: تروریست‌هایی که به این راحتی افراد بی‌دفاع را از بین می‌برند به اسم اسلام این کارها را انجام می‌دهند که نمونه اصلی این تروریست‌ها داعش است، این در حالی است که اسلام دست‌آویزی برای انجام جنایات توسط این افراد شده است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: ملت‌های مسلمان و شیعه‌نشین به ویژه ملت ایران انزجار و نفرت خود را از وهابیت تکفیری، داعش، آل ‌سعود و حامیان این جنایتکاران در راهپیمایی با شکوه روز قدس نشان داده و به مردم مظلوم عراق و کشورهای مظلوم دیگر ثابت کرده که همیشه حمایت از آنها را با جدیت دنبال خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: آل‌سعود با اسرائیل جنایتکار هم‌پیمان و هم دست شده و بارها و بارها دشمنی و کینه خود را به اسلام و شیعیان ثابت کرده، آل سعود با تخریب قبور اهل بیت (ع) به طور مکرر در مدت زمان صد ساله گذشته ثابت کرده که لیاقت اینکه خادم‌الحرمین باشد را ندارد.

خطیب جمعه اراک گفت: جوامع اسلامی باید هوشیارانه و با درایت و تدبیر توطئه‌های دشمنان را شناسایی و رصد کنند و با قاطعیت با دشمنان برخورد داشته و اجازه ندهند دشمنان با این کانال‌ها و جریانات انحرافی سرنوشت اسلام را که عزت، اقتدار و وحدت کلمه است تخریب و یا خدشه‌دار کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان داشت: تمامی این جنایات و توطئه‌ها با برنامه‌ریزی انجام شده تا مسلمانان از جریان‌های اصلی و حوادث منطقه دور شوند و اسرائیل غاصب و هم‌پیمانانش بتوانند به راحتی به جنایات و توطئه‌های خود ادامه دهند، زیرا اگر مسلمانان جهان حواسشان جمع تمام دنیا و کشورهای مسلمان شود این همه توطئه توسط اسرائیل نمی‌تواند به نتیجه برسد.

وی اظهار کرد: این جنایات و کشتارها بلای بزرگی است که دنیای اسلام و جهان تشیع را تحت‌الشعاع قرار داده و همه مسلمانان باید با وحدت و همبستگی در زمینه مقابله با این توطئه‌ها گام بردارند و منتظر ناجی اصلی امام زمان (عج) باشند.

خطیب جمعه اراک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته حجاب و عفاف افزود: حجاب و عفاف یک سرمایه بزرگ و با عظمت برای جامعه اسلامی است که باید در جامعه به درستی تبیین و نهادینه شود، زیرا در صورت از بین رفتن این سرمایه دشمنان به راحتی می‌توانند اهداف والای نظام و انقلاب را نشانه گرفته و تضعیف کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: تمامی مشکلات و مسائلی که در جامعه  وجود دارد نتیجه بی عفتی، بی‌تقوایی و بی‌حجابی در جامعه است، زمانی که این بی‌اصول در نهاد خانواده رشد کند به طور حتم شاهد وجود فیش‌های حقوقی با رقم‌های نجومی خواهیم بود که جامعه را به سمت بی‌بند و باری سوق خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: بی‌بند و باری اخلاقی و اجتماعی آسیب‌رسان است و باید تدابیری اتخاذ شود که با این مشکلات در جامعه برخورد شود و همه مسئولان در سطح کلان و استانی باید بدانند که فرهنگ گذاری و پایه‌گذاری نظام‌های عاقلانه و عزت‌آفرین و تحکیم بنیان‌های اعتقادی و برخورد با بی‌بند و باری و فحشا هنر است.

خطیب جمعه اراک در پایان با اشاره به گرامیداشت هفته مالیات گفت: نظام‌های مالیاتی ما باید عادلانه عمل کنند و مردم باید همکاری لازم را در این عرصه به عنوان یک وظیفه داشته باشند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما مردم باید با مصرف بهینه انرژی و آب در تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام بردارند تا در آینده با مشکلات و کمبودها در حوزه آب، برق و سوخت و... مواجه نشویم.

وی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را نیز دارای اهمیت دانست و توجه به این مسئله را یکی دیگر از اهداف مهم و مورد نظر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری بیان کرد.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 338994
مرجع : فارس