تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
 
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس:

دولت ترکیه باید با خیانتکاران مقابله و اختلاف‌ها را ریشه‌ای حل کند/ تغییر در اداره کشورها باید بر اساس رای و نظر مردم باشد

Share/Save/Bookmark
دولت ترکیه باید با خیانتکاران مقابله و اختلاف‌ها را ریشه‌ای حل کند/ تغییر در اداره کشورها باید بر اساس رای و نظر مردم باشد
 
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: با بگیر و ببند مشکل ترکیه حل نمی‌شود، دولت باید با خیانتکاران مقابله و اختلاف‌ها را ریشه‌ای حل کند تا معضل آنان عمق پیدا نکند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی  در اراک اظهار داشت: هرگونه تغییر و تحول در اداره کشورها باید بر اساس رای و نظر مردم صورت گیرد، اینکه دولت‌ها و حکومت‌ها بخواهند با زور اراده خود را بر مردم تحمیل کنند در هیچ جایی پذیرفتنی نیست.

وی تصریح کرد: استفاده از ابزارهایی چون زور برای حکومت بر مردم در عصر امروز منسوخ شده و هرگونه تغییرات باید از طریق صندوق رای و با خواست و نظر مردم صورت گیرد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اتفاقات اخیر در ترکیه و کودتا گفت: این رفتارها به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، متأسفانه در ساعات نخستین کودتا مسؤولان آمریکایی از عوامل کودتا اعلام حمایت کردند که به راستی چنین اقداماتی از سوی آمریکایی‌ها که به اصطلاح خود را مهد آزادی دانسته و کشورها را به عدم رعایت حقوق شهروندی محکوم می‌کنند، دور از انتظار نیست.

سلیمی تاکید کرد: آنچه امروز باید در منطقه مورد توجه قرار گیرد، آرامش است که باید این آرامش در همه منطقه حاکم شود.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم با پدیده شوم تروریسم که مانند سرطان به جان منطقه افتاده مقابله کنیم، باید آرامش داشته باشیم و اگر این آرامش نباشد زمینه برای ادامه حیات تروریست‌ها فراهم خواهد شد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از این آشفتگی‌ها چیزی عاید منطقه نمی‌شود، خاطر نشان کرد: کودتا امر غیر قابل توجیهی است و در واقع مقابله با رای و نظر مردم است.

سلیمی بیان داشت: متأسفانه بعضی از حکومت‌های منطقه حکومت‌های تحمیلی هستند که بدون توجه به آرای مردم، بر آنها حکومت می‌کنند، سوال اینجا است که چرا با این حکومت‌ها که بویی از مردم سالاری نبردند، هیچ نوع مقابله‌ای نمی‌شود.

وی ادامه داد: وقایعی که امروز در ترکیه در حال رخ دادن است به دلیل تند‌روی بعضی از لایه‌های حاکمیت ترکیه در حمایت از صهیونیست‌ها است که موجب بروز این آشفتگی‌ها شده است و همین آشفتگی موجب رشد کودتاچی‌ها شد.

نماینده مردم دلیجان، محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند کودتا محکوم است، اما دولت ترکیه در یک برهه‌ای به صورت جدی از تروریست‌ها حمایت کرد که این اقدام باعث ایجاد رخنه در ارتش شد.

سلیمی بیان داشت: ترکیه یک اشتباه استراتژیک دیگر هم داشت و آن طرح دوستی و ارتباط با صهیونیست‌ها بود که باعث دلخوری بخشی از ارتش ترکیه و زمینه‌ساز این کودتا شد، تحقیر ارتش ترکیه باعث نارضایتی در بین بخش‌هایی از نظامیان شد، باید دولت ترکیه پس از این وضعیت هرچه سریع‌تر در بعضی از سیاست‌های منطقه‌ای رفتارهای خود را تغییر جدی دهد که این سرخوردگی سامان پیدا کرده و شکاف‌ها ترمیم شود.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 340246
مرجع : فارس