تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

خبرنگاران باید در چارچوب اهداف نظام گام بردارند

Share/Save/Bookmark
خبرنگاران باید در چارچوب اهداف نظام گام بردارند
 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: خبرنگاران باید در چارچوب اهداف نظام و ارزش‌های اسلامی گام بردارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری مرکزی با اشاره به اینکه خبرنگاران جزو با ارزش‌ترین افراد جامعه هستند، اظهار داشت: خبرنگاران باید با خدمت خالصانه، صادقانه و خاشعانه در مسیر تحقق اهداف عالیه نظام و انقلاب گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران ظرفیت عظیمی هستند که می‌توانند در شکل‌‌دهی افکار عمومی بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشند، افزود: این ظرفیت عظیم باید با نقد منصفانه و حکیمانه در زمینه اصلاح امور در جامعه نقش تأثیرگذاری را ایفا کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: تمامی حرفه‌ها به ویژه حرفه خبرنگاری با توجه به اینکه تمامی افراد جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد بسیار حساس است که باید در چارچوب اهداف نظام، رهبری و شهدا حرکت کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه حرفه خبرنگاری در کشور ما دارای ارزش و شرافت است، ادامه داد: خبرنگاران سرمایه‌های افتخارآفرینی برای کشور هستند که باید خط و خطوط انقلاب را حفظ و تداوم بخشند.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید در زمینه رفع مشکلات این قشر از تمامی ظرفیت خود استفاده کند و بیمه عمر، سلامت و بیمه تأمین اجتماعی خبرنگاران را مورد توجه و حمایت قرار دهد، همچنین باید برای این قشر فرهیخته و زحمتکش یارانه درنظر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مشکلات و موانع موجود نباید خبرنگاران را از هدف اصلی و رسالتشان دور کند، گفت: نقد غلط و مغرضانه می‌تواند تأثیرات بسیار بدی را در جامعه ایجاد کند که شاید به هیچ شکلی قابل جبران نباشد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان داشت: حرفه خبرنگاری جزو حرفه‌های مقدسی است که در تمامی مسائل از جمله بین‌المللی و منطقه‌ای تأثیرگذار است و می‌تواند در رشد و توسعه کشور نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت رعایت امانت‌داری و صداقت در گفتار و کردار خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران با این ویژگی می‌توانند در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش داشته باشند و در حفظ بنیان خانواده بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره با اینکه خبرنگاران چشم و گوش مسؤولان هستند، افزود: این قشر می‌تواند با پیگیری و رصد مشکلات در زمینه تنویر افکار عمومی با مدیران و مسؤولان همراهی داشته باشند و به عنوان زبان مشترک بین مردم و مسئولان قرار گیرند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: رسیدن به اهداف و آرمان‌های بزرگ در کشور امام زمان(عج) با همبستگی و اتحاد محقق خواهد شد و هر قدمی در مسیر رشد و توسعه کشور باید با تعامل و هم‌افزایی رسانه‌ها و مسئولان برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه همه باید ظرفیت شنیدن انتقادهای سازنده را داشته باشند، افزود: انتقادهای سازنده و حکیمانه به طور یقین زمینه‌ساز رشد و توسعه همه جانبه کشور در تمامی عرصه‌ها خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا تصریح کرد: هم‌اکنون در قدرتمندترین کشور جهان همه منتظر نتیجه انتخابات بین ترامپ و خانم کلینتون هستند و فضای حاکم در آمریکا جو انتخاباتی شده است.

انتهای پیام/د
کد مطلب: 343237
مرجع : فارس