تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 
صفحه تازه‌ای در روند فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ایران باز شد؛

صالحی: ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی جدید بوشهر براساس استانداردهای روز هسته‌ای/صرفه‌جویی سالانه ۲۲ میلیون بشکه نفت خام

Share/Save/Bookmark
صالحی: ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی جدید بوشهر براساس استانداردهای روز هسته‌ای/صرفه‌جویی سالانه ۲۲ میلیون بشکه نفت خام
 
رئیس سازمان اتمی ایران ایران گفت: با تعامل و توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در راستای توسعه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای صفحه تازه‌ای در روند فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ایران باز شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی‌اکبر صالحی صبح امروز در آئین آغاز ساخت 2 واحد نیروگاه هسته‌ای جدید در بوشهر، با قدردانی از حمایت‌های امام‌جمعه بوشهر و تلاش استاندار بوشهر در راستای حل بسیاری از مشکلات اظهار داشت: مایه خرسندی است که با تمهیدات الهی و لطف و عنایت رهبر معظم انقلاب در آستانه عید سعید قربان، عملیات اجرایی 2 واحد نیروگاه اتمی هسته‌ای در بوشهر آغاز شد.
وی با بیان اینکه موفق به ساخت 2 واحد نیروگاهی هسته‌ای شده‌ایم، افزود: این مهم نقطه عطفی در تاریخ ایران و صنعت هسته‌ای محسوب می‌شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه ساخت 2 واحد نیروگاه هسته‌ای بوشهر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شده است، گفت: در این برنامه وزیر علوم و فناوری و سفیر ایران در روسیه نیز حضور دارند که مایه مسرت و خوشبختی است.
صالحی با بیان اینکه 3 سند همکاری با روسیه برای توسعه همکاری‌های  هسته‌ای منعقد شده، افزود: سه سند شامل پروتکل، قرارداد و یادداشت با روسیه در سال 93 در مسکو منعقد شده است.
وی با بیان اینکه دو واحد نیروگاه اتمی جدید بوشهر براساس استانداردهای روز صنعت هسته‌ای ساخته می‌شود بیان کرد: این دو واحد در بالاترین سطح ایمنی ساخته می‌شود که نقش مهمی در ارتقاء عرصه زیست‌محیطی و صرفه‌جویی سالانه 22 میلیون بشکه نفت خام و جلوگیری از انتشار 14 میلیون بشکه گازهای گلخانه‌ای دارد.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: پیش‌بینی شده آب شیرین‌کن با ظرفیت 200 میلیون متر مکعب ساخته شود؛ ساخت دو واحد هسته‌ای بوشهر با مشارکت و تجارت علمی و فنی روسیه انجام می‌شود و حضور کارشناسان در ساخت این دو نیروگاهی نشان از عزم و اراده ملی ایران اسلامی است.
وی افزود: ایران اسلامی نخستین کشور در غرب آسیا است که دارای نیروگاه و صنعت صلح آمیز هسته‌ای است.

م
 
کد مطلب: 347823
مرجع : تسنیم