تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
 
آیت‌الله دری نجف‌آبادی

خلیج‌فارس محل تاخت و تاز آمریکایی‌ها و آل‌سعود نیست/ اجازه استفاده ابزاری از خلیج‌فارس را به هیچ قدرتی نمی‌دهیم

Share/Save/Bookmark
خلیج‌فارس محل تاخت و تاز آمریکایی‌ها و آل‌سعود نیست/ اجازه استفاده ابزاری از خلیج‌فارس را به هیچ قدرتی نمی‌دهیم
 
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه هشدار می‌دهیم خلیج فارس محل تاخت و تاز آمریکایی‌ها و آل‌سعود نیست، گفت: اجازه استفاده ابزاری از منطقه خلیج‌فارس را به هیچ قدرتی نمی‌دهیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به ایام محرم و فرا رسیدن عاشورا اظهار داشت: عاشورا حادثه نیست، یک جریان است و نباید اجازه داد که عاشورا در گذشته بماند، بنابراین باید عاشورا که از گذشته شروع شده و تا به امروز ادامه دارد، همچنان در آینده نیز زنده نگه داشته شود.
وی افزود: یکی از مهمترین مباحث عاشورا، مسئولیت‌پذیری است که در این راستا حرکت امام حسین(ع)، مسئولیت‌پذیری ایشان را نشان داد و این مسئولیت‌پذیری بود که امام حسین (ع) را به کربلا آورد، پس باید روح مسئولیت‌پذیری در جامعه تقویت شود چیزی که امروز دشمنان در جنگ نرم به‌ دنبال بی‌تفاوت کردن مردم نسبت به آن هستند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: عاشورا درس بزرگی برای ما بود تا همواره شعار «هیهات منا الذلة‌» را بر زبان داشته باشیم و با دوری از هرگونه ذلت، با تمام توان در مقابل دشمنان اسلام، ستمکاران و مستکبرین ایستادگی کنیم.
انقلاب اسلامی ایران امتداد حماسه عاشورا است
امام جمعه اراک با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران امتداد حماسه عاشورا است گفت: ارزش‌ها و آرمان‌های والا و ارزشمند نهضتی به عظمت حسینی(ع) باید بیش از پیش برای جوانان و نوجوانان تبیین شود چراکه شهدای دشت کربلا با اخلاص در راه خداوند و جنگ با دشمنان اسلام قدم برداشتند و اگر هر مبارزه‌ای در راه خدا و فقط برای خدا باشد، در نهایت پیروز است.
وی افزود: در روایات آمده است که اگر 40 شبانه‌روز توجه به خدا داشته باشیم و فقط در راه خدا قدم برداریم، خداوند سعادت و رستگاری را نصیب ما می‌کند و این در حالیست که دشمنان ایران همچنان دست از توطئه‌های خود برنداشته‌اند و با استفاده از فضای مجازی در راستای تخریب شخصیت معنوی جوانان ایران گام بر می‌دارند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: روحانیت، نخبگان حوزوی و دانشگاهی باید برای خنثی کردن توطئه دشمنان از فرهنگ اهل بیت(ع) و قیام عاشورای حسینی(ع) استفاده کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بر ضرورت پرهیز از خرافه و بدعت در عزاداری‌های محرم و صفر تاکید کرد و گفت: بدعت‌گذاری و خرافه‌پردازی در مراسم عزاداری محرم و صفر و عزای حسینی در تصاد با فرهنگ حسینی(ع) و فرهنگ عاشورایی است.
تکفیری‌ها و داعش به‌دنبال اجرای نقشه‌های صهیونیستی در منطقه هستند
امام جمعه اراک به تشکیل گروهک‌های تروریستی در منطقه و دنیا اشاره کرد و گفت: وجود گروهک‌های تروریستی مانند داعش و تکفیری‌ها در منطقه خاورمیانه و یا حکومت‌هایی در منطقه که علیه مسلمانان ظلم و جنایت می‌کنند، نشانگر منحرف شدن از راه خدا و دلبستگی به مطامع و ظواهر دنیوی است که از خدا می‌خواهیم مسلمانان مظلوم عراق و سوریه از شر ظالمان و ستمکاران رهایی یابند.
وی بیان کرد: این نقشه‌های شیطانی برای این است که افکار جهانی و منطقه از جنایت‌های حال حاضر و گذشته رژیم صهیونسیتی در فلسطین غافل شوند و موضوع آزادسازی قدس شریف از دست صهیونسیت ها کم کم به فراموشی سپرده شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهیم خلیج فارس محل تاخت و تاز آنها و آل سعود نیست. آمریکا و متحدان جنایتکارش بدانند که خلیج فارس در همه دوران‌های تاریخ به نام فارس و کشور اسلامی ایران شناخته شده است و مردم مسلمان و انقلابی ایران اجازه استفاده ابزاری از این منطقه را به هیچ قدرتی نداده و نمی‌دهند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه غرب آسیا باید وحدت و تعامل همه جانبه خود را افزایش دهند و در برابر دسیسه و شرارت کشورهای استکباری و متحدانش به‌ویژه در منطقه برنامه مدون و جامعی داشته باشند.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 351341
مرجع : تسنیم