تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
 

مجمع نمایندگان لرستان خواستار عزل مدیر‌کل ارشاد استان شد

Share/Save/Bookmark
 
مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس در پی بی‌حرمتی مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی لرستان به شهدا و ارزش‌ها خواستار برکناری وی شدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مجید کیانپور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در گفت‌وگو با  تسنیم  اظهار داشت: نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی امروز در پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرای نمایش توهین‌آمیزی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اجرا شد تذکرات کتبی خود را ارائه کرده و از رئیس‌جمهور و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
وی به قرائت تذکر شفاهی خود در مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرای این نمایش‌نامه موهن در لرستان اشاره کرد و افزود: متأسفانه باید گفت ولنگاری در عرصه فرهنگ و هنر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آنجا رسیده که با مستهجن‌ترین نمایش‌نامه‌ها به شهدای گرانقدر و مدافعان اسلام در دفاع مقدس حمله می‌شود.
نماینده مردم دورود وازنا در مجلس عنوان کرد: با اجرای این نمایش در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بدترین توهین‌ها به شهداء و رزمندگان اسلام شد و از طرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با وقاحت و با بی‌اعتنایی به اعتراضات نماینده ولی‌فقیه، خانواده شهداء و اقشار مختلف مردم بازهم حاضر به عذرخواهی نشد و بر مخالفت با ارزش‌ها صحه گذاشت.
وی با اشاره به اینکه هشت نفر از نمایندگان لرستان در این تذکر کتبی اعتراض خود را رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد اعلام کرده و خواستار برخورد با مدیر ارشاد لرستان شدند، گفت: کشور ما به شهدا زنده است پس اگر می‌خواهیم قدر شهدا را بدانیم باید با تمام توان اجازه ندهیم به هیچ طریقی کسی به آن مرحله ورود پیدا کند پس این مسئله خط قرمز ما باید باشد.
کیانپور بابیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد باید با تمام وجود به دنبال حفظ ارزش‌ها باشد، گفت: نباید مجوز چنین تئاتر توهین‌آمیزی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان صادر می‌شد.
وی به پیگیری نمایندگان لرستان برای برخورد با متولی فرهنگ لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: حداقل این بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان به خاطر اجرای این تئاتر توهین‌آمیز از خانواده شهدا و مردم عذرخواهی می‌کرد و این کار را نکوهش می‌کند اما ضمن اینکه این کار را نکرد به‌نوعی ایستادگی کرد و حرف‌های دیگری زد.
نماینده مردم دورود وازنا در مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان استان لرستان از رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی هستند، افزود: به‌طور یقین این موضوع تا رسیدن به نتیجه پیگیری می‌شود و کسی که در مسند وزارت فرهنگ و ارشاد می‌نشیند باید به این موضوع رسیدگی کند.
به گزارش تسنیم، بیست و هشتمین جشنواره تئاتر لرستان پنجم مهرماه هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در استان کلید خورد و در یکی از نمایش‌های آن  تئاتری با عنوان "تمام دختران سرزمین من لیلی نام دارند"  یکم و دوم مهرماه در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به روی صحنه رفت که در آن به ارزش‌های دفاع مقدس و مقام شامخ شهدا توهین شد.
پس از اجرای این نمایش اعتراضات گسترده‌ای از سوی خانواده شهدا، هنرمندان انقلابی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ائمه جماعات استان و اقشار مختلف مردم صورت گرفت و همگی خواهان برخورد با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان شدند.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 352511