تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷
 
معاون استاندار خراسان رضوی:

۳ میلیون و ۲۲۳ هزار زائر از مبادی مختلف وارد مشهد شدند

Share/Save/Bookmark
 
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ۲۹۸ هزار و ۱۸۱ نفر زائر پیاده در قالب ۲۰۶۰ کاروان وارد مشهد مقدس شدند و نسبت به سال گذشته تعداد زائران پیاده که به مشهد ورود کردند ۱۳ درصد افزایش یافت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدحسن واحدی در گفت‌وگو بار تسنیم اظهار داشت: 298 هزار و 181 نفر زائر پیاده در قالب 2060 کاروان وارد مشهد مقدس شدند و نسبت به سال گذشته تعداد زائران پیاده که به مشهد ورود کردند 13 درصد افزایش یافت.
معاون استاندار خراسان رضوی بیان کرد: این افزایش ناشی از مشارکت صدا و سیما بود و البته شرایط جوی نیز بسیار موثر بود، در بحث زائران سواره تا ساعت 12 ظهر امروز تعداد زائران ورودی 3 میلیون و 223 هزار نفر بود و در بحث ریلی 8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم و در بحث جاده‌ای یک درصد کاهش یافته است.
واحدی بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته حدود 14 مزیت جدید تعریف شد که یکی از آنها حضور گسترده آستان قدس رضوی در عرصه‌های مختلف بود و منشور هفت گانه مقام معظم رهبری در عمل پیاده شد و از سوی دیگر مشارکت‌های مردمی نیز امسال بسیار افزایش پیدا کرد.
وی عنوان کرد: 180 مدرسه نیز برای اسکان زائران پیاده اختصاص پیدا کرده بود و 30 مدرسه نیز پذیرایی از زائران پیاده توسط اولیای دانش آموزان انجام شده بود و امیدواریم این تعداد مدارس در سال آینده افزایش پیدا کند. 80 دیگ غذا نیز از شب گذشته آماده شده بود و زائران پیاده در پایانه مسافربری مشهد مورد پذیرایی قرار گرفتند.
واحدی گفت: سال گذشته 3 استان برای کاروانها مشارکت داشتند و امسال 19 استان مشارکت داشتند، در بحث ایستگاه‌های صلواتی نیز 7 استان پای کار آمدند و 9 استان نیز برای امداد و نجات پای کار آمدند و شاهد افزایش تجهیزات و پرسنل بودیم. همچنین امسال با همکاری آستان قدس رضوی قرارگاه فرهنگی با 700 روحانی تشکیل شد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 357182