تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
 
امیر دریادار فدوی:

اقتدار سپاه سبب دفاع از حق مان در دریاها شده است/ 2 بار کشتی‌های خارجی را با حکم قضایی توقیف کرده‌ایم

Share/Save/Bookmark
اقتدار سپاه سبب دفاع از حق مان در دریاها شده است/ 2 بار کشتی‌های خارجی را با حکم قضایی توقیف کرده‌ایم
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اقتدار ارتش و سپاه موجب دفاع مقتدرانه از حق حاکمیت‌مان در دریاها شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: امیر دریادار فدوی بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی که با حضور سعید‌نژاد مدیرعامل سازمان بنادر و در محل بندر شهید رجایی در استان هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: با عنایت خداوند، نیروی دریایی سپاه به سطحی از توانمندی و اقتدار رسیده که در هیچ جای دنیا کشوری وجود ندارد که کشتی آمریکایی را به دلیل خطایی که در آلودگی و یا آسیب به تأسیسات دریایی وارد کرده است، با قدرت و براساس حکم قضایی دادگاه‌های کشورمان توقیف کند.
وی افزود: این توانمندی در نیروی دریایی سپاه وجود دارد و در سال 94 با حکم دستگاه قضایی کشورمان، دو بار کشتی‌هایی را توقیف کردیم که اولین کشتی آن آمریکایی بود و یکی از کشتی‌هایی که به یکی از سکوی پارس جنوبی اصابت کرده بود را در حالی که در تلاش برای فرار کردن از خلیج فارس بود را متوقف کردیم و 280 میلیون دلار خسارت وارد شده بود، اخذ شد و آن سکو در حال بازسازی است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: مهم نیست کشتی متعلق به کجا و با مالکیت چه کسی باشد، اگر خطایی در داخل محدوده آبهای دریایی جمهوری اسلامی صورت گیرد، می‌توانیم با قدرت اعمال حاکمیت انجام دهیم، بدون اینکه هیچ نگرانی از ناوها و تجهیزات آن کشور و یا کشورهای هم‌پیمان آن در منطقه داشته باشیم.
امیر دریادار فدوی بیان کرد: اقتدار امروز نیروی دریایی ارتش و سپاه موجب شده تا بتوانیم از حقوق خودمان در اعمال حق حاکمیت خویش مقتدرانه دفاع کنیم.
وی مطرح کرد: برای رفع آلودگی که تنها در یک ساعت رخ داده است، باید مدت‌ها و حتی ماه‌ها و سال‌ها زمان صرف کرد و باید در این زمینه با جدیت و دقت، ملاحظات زیست‌محیطی را پیگیری کنیم تا دریا سالم و پاک باقی بماند.
د
کد مطلب: 367988
مرجع : مشرق