تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
 
رئیس سابق کمیسیون عمران مجلس:

آخوندی گفته بود در سال ۹۳ مسکن‌ اجتماعی را اجرا می‌کند، اما یک خانه هم نساخت!

Share/Save/Bookmark
آخوندی گفته بود در سال ۹۳ مسکن‌ اجتماعی را اجرا می‌کند، اما یک خانه هم نساخت!
 
مهدی هاشمی گفت: متاسفانه دولت یازدهم برای این موضوع کار خاصی در ۴ سال اخیر انجام نداده است و بازار را به امان خدا راه کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رئیس سابق کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مسکن یکی از اصلی ترین نیازهای اساسی خانوار است که نحوه برخورداری از آن تاثیر مهمی بر تحقق عدالت اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه دارد، گفت: متاسفانه دولت یازدهم برای این موضوع کار خاصی در 4 سال اخیر انجام نداده است و حوزه مسکن را به امان خدا راه کرده است.
مهدی هاشمی افزود: به رغم اینکه تکمیل مسکن مهر یکی از محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و یکی از تعهدات دولت نیز در حوزه مسکن محسوب می‌شود اما متاسفانه شواهد حاکی از بی توجهی دولت نسبت به این موضوع دارد.
وی تصریح کرد: گویا ترین شاخص، اعتبار پرداخت شده از سوی بانک مسکن به پروژه‌های مسکن مهر است که  سهم الشرکه پرداختی به پیمانکاران نامیده می‌شود. به عنوان مثال متوسط سهم الشرکه پرداختی به پیمانکاران در هر ماه از 500 میلیارد تومان در نیمه نخست سال 92 به 300 میلیارد تومان در نیمه دوم 92 و150 میلیارد تومان در سال 93 تنزل یافته است و این مسئله نشان بی توجهی کامل دولت یازدهم به مسکن مهر است.  
رئیس سابق کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: مهمترین برنامه مطرح شده در حوزه مسکن در دولت یازدهم مسکن اجتماعی بود که طبق اعلام وزیر راه وشهرسازی می‌بایست از اواخر سال 93 به مرحله اجرا می‌رسید که تا به امروز هیچ اتفاقی دراین زمینه رخ نداده است. باید از وزیر راه و شهرسازی پرسید، طرح‌های مسکنی دولت یازدهم کجاست؟ کدام طرح مسکنی را در 4 سال گذشته عملیاتی کردید؟
وی افزود: مسکن اجتماعی یک طرح خارجی بود که با ایده غربی می‌خواستند آن را بومی سازی کنند که نتوانستند آن را در وزارتخانه هم به جمع بندی و تایید برسانند چه رسد به اینکه در دولت و مجلس مورد تایید قرارگیرد و اجرایی شود. متاسفانه این طرح شعاری بیش نبوده ونیست.  
وی در پاسخ به این سوال که دولت چرا مسکن مهر را علیرغم اصرارهای زیاد مردم و مسئولان تکمیل نمی‌کند گفت: در مورد مسکن مهر هم دولتی‌ها ضمن مزخرف خواندن آن اعتقادشان این بوده و هست که هرچه این طرح پیش رود کارهای قبلی تایید می‌شود و فقدان عملکرد این دولت بیشتر نمایان می‌شود. واقعیت این است که نگاه آن‌ها به مسکن مهر سیاسی است نه خدمتی یا اقتصادی و عملکردی.


م
کد مطلب: 370739
مرجع : نسیم