تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
 

آیت‌الله‌ بروجردی به دنبال تقویت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی بود

Share/Save/Bookmark
 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مرحوم آیت‌الله بروجردی در کسوت مرجعیت دینی جهان شیعه به دنبال تقویت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:آیت‌الله احمد مبلغی با اشاره به سالروز وفات این عالم وارسته و مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: آیت‌الله‌العظمی بروجردی حقیقتاً چه در عرصه فردی و چه اجتماعی و مسائل علمی و حوزوی یک الگو برای همه به‌خصوص حوزویان بودند و باید شاخصه‌های رفتاری ایشان به‌ویژه سبک زندگی‌شان در تحصیل و کسب معارف الهی موردتوجه نسل جوان حوزه باشد.
وی افزود: ایشان پیش از هر چیز دیگری به معنای واقعی یک مؤمن خداباور و یک انسان به متوکل به خدای متعال بود و به همین جهت همه امور و سرنوشت زندگی خود را به پروردگار عالم تفویض کرده بود و این حالات معنوی را می‌توان به‌خوبی در زندگی فردی و اجتماعی ایشان مشاهده نمود.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی یکی از شاخصه‌های بارز آن مرجع فقید و زعیم حوزه‌های علمیه را زمان‌شناسی بسیار بالا توصیف کرد و گفت: برخلاف عده‌ای که باوجود حضور در اجتماع،  هنوز مناسبات و روابط اجتماعی و انسانی مبتنی بر آموزه‌های دینی را نمی‌دانند، ایشان حقیقتاً مناسبات اجتماعی را به‌خوبی می‌دانسته و درک صحیح و عمیقی از جامعه و دنیای اسلام داشت و لذا به‌خوبی توانست حوزه را مدیریت کرده و به این وسیله تأثیر لازم را در هدایت جامعه داشته باشد.
وی اضافه کرد: اساساً یکی از مهم‌ترین نشانه‌های عالم به زمان بودن مرحوم آیت‌الله بروجردی، درک مناسبات بین شیعه و سنی بود و لذا ایشان درزمانی که دنیای اسلام به سمت اختلافات جدی حرکت می‌کرد، در کسوت مرجعیت دینی جهان شیعه به دنبال تقویت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: درواقع ایشان با این کار بزرگ و سرنوشت‌ساز توانست توطئه‌های دشمنان اسلام برای نابودی اصل اسلام را تا حدود زیادی خنثی کند و با ارتباط بسیار خوب با مراکز معتبر اهل سنت همچون الازهر در مسیر تقویت وحدت و برادری مسلمانان گام‌های اساسی بردارد.
ف
 
کد مطلب: 381048
مرجع : تسنیم