تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
 

کنگره ملی "شعر کرامت" در قم برگزار می‌شود

Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: کنگره ملی شعر کرامت در دهه کرامت در ۳۰ شاخه جشنواره برگزار می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سیدموسی حسینی کاشانی در نشست فرهنگ عمومی استان که در سالن امام جواد (ع) برگزار شد، با اشاره به ارتباط تنگاتنگ فرهنگ عمومی و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در این عرصه‌ها  تولید محتوا و فرهنگ‌سازی‌های عمومی در حال اجراست.
حسینی کاشانی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شعر کرامت در استان افزود‌: کنگره ملی شعر کرامت در دهه کرامت در 30 شاخه جشنواره برگزار می‌شود که جشنواره شعر امام رضا (ع) در دو قالب غزل و مثنوی در دهه کرامت به میزبانی قم برگزار خواهد شد.
وی عرصه‌های مختلف فرهنگ عمومی را موردتوجه قرار داد و گفت‌: اطلس فرهنگی‌، دانشنامه فرهنگی و آمایش فرهنگی در زمینه‌های فرهنگ بومی استان و قم پژوهی در حال پیگیری و اقدام است‌.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد‌: در زمینهٔ اطلس فرهنگی و در بحث اطلاعات و آمارهای فرهنگی دچار مشکل و کمبود هستیم و تهیه اطلس فرهنگی جامع و کامل می‌تواند این معضل را حل کند.
وی نیاز به  آمایش فرهنگی را یکی دیگر از الزامات مهم عرصه فرهنگ خواند و گفت‌: این آمایش در عرصه فرهنگ می‌تواند نسبت وضعیت موجود با وضعیت مطلوب را دنبال و ردیابی کند و نقشه راه مناسبی را در اختیار قرار دهد‌.
حسینی کاشانی با اشاره به کارکردهای مهم آمایش فرهنگی در رفع معضلات فرهنگی تأکید کرد‌: این نقشه راه می‌تواند مدیران و مسئولان استان را در اولویت‌بندی‌های کارهای فرهنگی با انسجام و هماهنگی همراه کند.
وی در جمع‌بندی مباحث مربوط به شاخص‌های فرهنگ عمومی تأکید کرد‌: در زمینهٔ دانشنامه عمومی باید کارهای بهتری صورت بگیرد و اطلس فرهنگی نیز باید به‌روزرسانی شود تا کلید آمایش فرهنگی به‌زودی زده شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت‌: در قم در عرصه فرهنگ  اولویت اول طلاق است که آمارهای مربوط به آن بسیار رو به افزایش و نگران‌کننده است‌.
وی بابیان برخی معضلات و ناکارآمدی‌ها در عرصه فرهنگ کشور تأکید کرد:  معماری اسلامی، فرهنگ آپارتمان‌نشینی‌، حجاب و عفاف‌، فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که با آن روبه‌رو هستیم.
ف

 
کد مطلب: 381053
مرجع : تسنیم