تخریب ویلایی لاکچری با زیربنای ۱۳۰۰ متر در گیلان / دستور دادستان ‌برای تخریب تمام ویلاهای غیرمجاز

تسنیم , 19 ارديبهشت 1398 ساعت 14:21

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: ویلاهایی که بدون اخذ مجوز‌های لازم برای تغییر کاربری در هر نقطه از استان گیلان ساخته شوند تخریب می‌شوند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام والمسلمین علی مصطفوی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت از تخریب ویلاهای غیرمجاز در استان گیلان خبر داد و در تشریح این موضوع اظهار داشت: ویلاهایی که بدون اخذ مجوز‌های لازم برای تغییر کاربری در هر نقطه از استان گیلان ساخته شوند تخریب می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان ‌با بیان اینکه ویلاهای غیرمجاز بدون هیچ تعارفی تخریب می‌شوند عنوان کرد: در راستای حفظ حقوق عامه و حفظ حقوق بیت‌المال ویلاهای غیرمجاز را بدون در نظر گرفتن جایگاه افراد تخریب و در اجرای این موضوع با قاطعیت عمل می‌کنیم.
مصطفوی‌نیا تخریب ویلاهای غیرمجاز هر فردی در هر جایگاه و دارا بودن از هر نفوذی در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر از تخریب سازه‌های غیرمجاز بزرگ‌تر شروع کرده‌ایم و در مرحله بعدی نسبت به تخریب سازه‌های کوچک‌تر اقدام می‌کنیم.

وی در مورد تخریب ویلایی لوکس که به‌صورت غیرمجاز در زمین کشاورزی ساخته شده بود نیز ابراز داشت: بر اساس گزارشات ارسال‌شده از مراجع ذی‌ربط مبنی بر ساخت ویلایی در زمین کشاورزی بدون اخذ مجوز‌های لازم برای تغییر کاربری موضوع آن در دستور رسیدگی قرار گرفت.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان ‌با اشاره به اینکه در مراحل ساخت این ویلا چندین نوبت به فرد متخلف تذکر کتبی داده شده بود افزود: به‌دلیل بی‌توجهی، پرونده‌ قضایی در این زمینه تشکیل و با دستور قضایی ویلای مذکور با زیربنایی حدود یک‌هزار و 300 متر به‌صورت کامل تخریب شد.
مصطفوی‌نیا با تصریح به اینکه برای ساخت این ویلا هزینه‌های گزافی از سوی فرد متخلف صرف شده بود اظهار داشت: ویلای غیرمجازی که بدون اخذ مجوزهای لازم برای تغییر کاربری ساخته شده بود هم‌اکنون به‌طور کامل و با استفاده از انواع بیل‌های مکانیکی تخریب شده است.

 این ویلا دومین سازه بزرگ ویلایی در کشور با دارا بودن دستگاه‌های پیشرفته و ساخت‌وسازی بسیار محکم در منطقه پیربازار رشت بود.

م


کد مطلب: 406656

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/406656/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir