تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 

هدیه سپاه به مردم ایران در ‌سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی/ آخرین سکوی گازی فاز ۱۴ پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد

Share/Save/Bookmark
هدیه سپاه به مردم ایران در ‌سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی/ آخرین سکوی گازی فاز ۱۴ پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد
 
همزمان با آغاز دهه فجر با تلاش متخصصان شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی آخرین سکوی این فاز در میدان گازی پارس جنوبی نصب شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سکوی 14D فاز 14 پارس جنوبی که در شرکت صدرای بوشهر طراحی و ساخته شده است امروز همزمان با چهل‌ و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موفقیت در موقعیت میدان  مشترک گازی پارس جنوبی ایران و قطر نصب شد.
مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در عسلویه با بیان این خبر اظهار داشت: این هشتمین سکو از سکوهای 10گانه نفت و گاز است و وزن این سازه حدود 2500 تن است که با تلاش  متخصصان جوان ایرانی در جزیره صنعتی صدرای بوشهر ساخته شده است و توسط ناوگان منحصر به فرد شرکت صدرا حمل و نصب شد.
وی با اعلام اینکه با وارد مدار شدن این سکو  ظرفیت تولید و برداشت گاز از میدان پارس جنوبی افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: با وارد مدار شدن سکوی 14D فاز 14 پارس جنوبی ظرفیت برداشت گاز غنی از موقعیت مخزنی این فاز 14.2 میلیون مترمکعب افزایش می‎یابد و به 56 میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.
مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران افزود: ساخت و نصب این سکو علاوه بر ارزش اقتصادی برای کشور، در حوزه تأمین گاز مورد نیاز کشور، تولید میعانات گازی و ظرفیت اشتغال در حوزه‌های مختلف از جمله پتروشیمی، پالایشگاه تولید بنزین و گازوئیل نقش به‌سزایی دارد.
صمدی گفت: ارزش اقتصادی سکوی 14D فاز 14 پارس جنوبی علاوه بر اینکه ایران را در برداشت گاز از میدان مشترک جلو می‌اندازد می‌تواند رونق تولید و اشتغال‌زایی در پی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران با ابراز اینکه صدرا از ظرفیت و توانمندی‌های قابل توجهی برخوردار است اضافه کرد: ظرفیت صدرا  و اجرای پروژه‌ها و سازه‌های دریایی از جمله سکوهای پارس جنوبی بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طراحی و عملیاتی شده است و امروز یکی از این پروژه‌‌ها با توانمندی متخصصان در خلیج فارس نصب شد.

م
کد مطلب: 410365
مرجع : تسنیم