تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹
 

تولید تست کرونای کاغذی همانند تست بارداری

Share/Save/Bookmark
تولید تست کرونای کاغذی همانند تست بارداری
 
دانشمندان هندی موفق به تولید یک تست سریع ابتلا به کووید ۱۹، شبیه تست بارداری شدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ویروس کرونا تمامی کشور‌های جهان را تاکنون درگیر خود کرده و به یکی از بزرگترین چالش‌های بهداشتی جهان در یک قرن اخیر تبدیل شده است.
از آنجا که هنوز هیچ روش موثری برای مقابله با این ویروس کشف نشده است، دولت‌ها امیدوارند با انجام گسترده تست کرونا و شناسایی و قرنطینه کردن بیماران، بتوانند شیوع بیماری را کنترل و مدیریت کنند. دانشمندان طی ۱۰ ماه اخیر به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه یافتن روشی سریع و ارزان برای تست کرونا دست یافته اند.
در ابتدا روند تست کووید ۱۹ بیش از یک شبانه روز به طول می‌انجامید و آزمایش آن پرهزینه بود. با این وجود، دانشمندان موفق شده اند به روش‌های سریع‌تر و ارزان قیمت تری در این زمینه دست یابند.
وزیر بهداشت هند از توزیع سراسری تست سریع کرونا در کشور طی هفته‌های آتی خبر داد. این تست کرونا توسط دانشمندان هندی طراحی شده و کاملاً بومی است. این تست کاغذی مانند تست حاملگی (بیبی چک) طراحی شده و از سوی سازمان غذا و داروی هند به تایید رسیده است.
این تست کاغذی که ۵۰۰ روپیه قیمت دارد، می‌تواند ظرف ۴۵ دقیقه ابتلا فرد به کووید ۱۹ را تشخیص دهد. تحقیقات دانشمندان هندی بر روی بیش از ۲ هزار نفر نشان داد این تست با دقت بیش از ۹۶ درصد ابتلای فرد به کرونا را مشخص می‌کند.
مقامات بهداشتی هند ابراز امیدواری کردند با توزیع این تست سریع کرونا بتوانند روند افسار گسیخته شیوع ویروس در این کشور را مهار کنند. هند طی چند هفته اخیر بالاترین شیوع کووید ۱۹ را در جهان داشته است. تنها در شبانه روز گذشته بیش از ۵۵ هزار نفر بر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور افزوده شده است.
برآورد می‌شود با شدت یافتن شیوع ویروس در هند، این کشور تا پایان ماه جاری میلادی از جنبه شمار مبتلایان از آمریکا سبقت گرفته و به نخستین کشور جهان از این نظر تبدیل شود. متخصصان می‌گویند در برخی شهر‌ها بزرگ هند مانند بمبئی بخش قابل توجهی از جمعیت به کرونا مبتلا شده اند.ح
کد مطلب: 415498
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان