تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
 

تبلیغ برای سفر ممنوع اما پیامک تخفیف سفرهای خارجی آزاد!/ کرونا فقط برای مسافرت‌های داخلی خطر دارد؟

Share/Save/Bookmark
تبلیغ برای سفر ممنوع اما پیامک تخفیف سفرهای خارجی آزاد!/ کرونا فقط برای مسافرت‌های داخلی خطر دارد؟
 
درحالی تبلیغ برای سفر از سوی مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع اعلام شده است که همچنان پیامک‌هایی با مضمون تخفیف سفرهای نوروزی به تلفن‌های همراه مردم ارسال می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نوروز ۱۴۰۰ نیز به روال سال گذشته پیش می‌رود و بازهم سفر در این ایام به استان‌هایی که وضعیت بحرانی به لحاظ شیوع ویروس کرونا دارند ممنوع خواهد بود.

بر اساس گزارش آنا، نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و قرنطینه و خانه‌نشینی اجباری در یک‌سال گذشته سبب بالا رفتن اشتیاق مردم برای سفرهای نوروزی شده‌ است و این در حالی ‌است که از حدود یک سال گذشته هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اینکه مردم به سفر نروند بارها تکرار شده است.

این در حالی است که بر اساس مصوبه ستاد کمیته امنیتی اجتماعی و کمیته تبلیغات ستاد ملی کرونا تبلیغ برای سفر ممنوع است اما این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که وزارت میراث فرهنگی در حال تدارک سفرهای نوروزی به استان‌های مجاز است و هم‌چنان پیامک‌های تبلیغاتی برای کاربران تلفن همراه با محتوای تخفیفت ویژه‌ی تورهای نوروز برای سفرهای داخلی و خارجی ارسال می‌شود.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی سفر، مدعی اعمال طرح‌هایی با نام‌های مختلف مثل «سفر ایمن، مسئولانه و یا سالم» است که به همراه پروتکل‌هایی برای سفر گردشگران خارجی و داخلی به ستاد ملی کرونا داده، اما در ظاهر موافقانی نداشته که به اجرا در نیامده است.

همه‌ این‌ها در حالی‌ است که سعید نمکی وزیر بهداشت بارها از مردم خواهش کرده تا به سفر نروند چرا‌که خطرناک‌ترین عامل در چرخش ویروس موتاسیون یافته سفر است.

این دوگانه تبلیغ سفر خارجی آن هم با تخفیف‌های مناسب و اصرار ستاد ملی مقابله با کرونا بر عدم سفر در ایام نوروز مصداق دم خروس و قسم حضرت عباس است که این رویه از روز اول ورود کرونا به کشور وجود داشته است و نشان از گسستگی در تصمیماتی است که نتوانست از روز اول جلوی مسافرت‌های خارجی را بگیرد.

از آن‌جا که بحث کرونای انگلیسی جدی است، مسافرت‌ به استان های زرد و آبی می‌تواند پس از تعطیلات و بازگشت مسافران موجب ایجاد موج چهارم این ویروس شود و تمامی شهرهای آبی و زرد را با بحران شیوع ویروس مواجه کند.

م
کد مطلب: 422479
مرجع : جهان