تاریخ انتشار : شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸
 
دکتر ابوالفضل فخرالاسلام؛

همه معیارهای رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی در آیت الله رئیسی وجود دارد

Share/Save/Bookmark
همه معیارهای رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی در آیت الله رئیسی وجود دارد
 
کسی که بتواند جایگاه مهم و خطیر ریاست جمهوری که بعد از رهبری در مقام دوم قرار دارد را ارتقاء ببخشد و بر اساس قانون اساسی از اختیارات وسیع آن به نفع کشور و مردم استفاده کند، دکتر سید ابراهیم رئیسی است؛
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دکتر ابوالفضل فخرالاسلام دبیر کانون هم اندیشی استان مرکزی طی یادداشتی نوشت: در این شرایط سرنوشت ساز و پیچ تاریخی رأس القرن و انتخاب اولین رئیس جمهور گام دوم انقلاب اسلامی، می طلبد که با انتخاب یک رئیس جمهور اصلح در تراز انقلاب اسلامی ، جامعه را به سوی امیدواری و بازگشت به اصول و آرمان های انقلاب اسلامی هدایت کرد.
از طرف دیگر با حضور گسترده و چشمگیر مردم به ویژه تلاش جهادی و فراگیر نیروهای انقلابی در جهت تحقق آرمان های امام و و منویات رهبری در انتخاب کاندیدای اصلح، می بایست برای همیشه به اندیشه غربگرایی و حاکمیت لیبرالها پایان داد و انقلاب اسلامی را از دست نااهلان و نامحرمان پس گرفت.
برای رسیدن به این هدف مهم و خنثی کردن راهبردهای جبهه استکبار و صهیونیسم و سران مرتجع منطقه و غربگرایان داخلی در استمرار دولت سازشکار در ایران، می بایست شخصی به میدان بیاید که بتواند فضای انتخابات را متحول و دارای ظرفیت های همه جانبه برای اقناع افکار عمومی باشد.
شخصیتی که بتواند  در انتخابات 1400 به صورت کاریزما وارد کارزار انتخابات شده و شرایط را تغییر دهد، فقط آیت الله رئیسی می باشد که برای این امر دلایل زیادی وجود دارد.
کسی که بتواند جایگاه مهم و خطیر ریاست جمهوری که بعد از رهبری در مقام دوم قرار دارد را ارتقاء ببخشد و بر اساس قانون اساسی از اختیارات وسیع آن به نفع کشور و مردم استفاده کند، دکتر سید ابراهیم رئیسی است؛ چرا که به تعبیر رهبری تقریباً همه مراکز مدیریتی و اکثر امکانات حکومتی در اختیار رئیس‌جمهور است و مدیریت‌ها در بخش‌هایی مثل قضایی و نظامی در قبال ریاست جمهوری، ناچیز است.
شرایط بغرنج کشور و مشکلات عظیم اقتصادی و چالش های به وجود آمده در معیشت مردم و نابسامانی های پیش آمده در اداره کشور در حوزه های مختلف، نیاز به مدیری مدبر،قوی ، قاطع و شجاع دارد که با تصمیم های شجاعانه بن بست شکن ،تمامی انحرافات و حرکت های ناصحیح را به ریل اصلی برگرداند؛ به طور مثال برای راه اندازی کارخانه کاغذ مازندران چند ماه مشخص کرد که باید راه بیفتد و این در فرهنگ ایران و ایرانی وجود دارد که هر موقع مدیر قاطع بر سر کار بوده، از سطوح پایین تا بالا کارها خوب پیش رفته است.
موضوع بسیار مهم دیگر که برخی افراد دلسوز مطرح می کنند که قوه قضائیه مهمتر است و مبارزه با مفسدان کمتر از ریاست جمهوری نیست، کاملا اشتباه است و به عمق مسأله نگاه نمی کنند؛ مدیریت‌ها در بخش‌هایی مثل قضایی و نظامی در قبال ریاست جمهوری، ناچیز است. اگر کمی به پرونده های فساد و مفسدان با دقت نگاه کنیم، می بینیم  که بیش از 80 درصد آنها  مربوط به قوه مجریه است. موضوع بانکها، رانت اطلاعاتی، زمین خواری ها، واگذاری ها، خصوصی سازی ها، شرکت های دولتی، پیمانکاری ها، مزایده ها و مناقصه ها، سیاست های پولی و ارزی، واردات و صادرات و امور گمرکات، مسکن و خودرو و ده ها مسأله دیگر مربوط به قوه مجریه است، حتی طلاق ها و تجرد جوانان و بیکاری ها و بروز بزه ها و مشکلات مربوط به أنها باز هم به سیاست ها و عملکرد دولت برمی‌گردد. در نتیجه ما در قوه مجریه شخصی را می خواهیم که علاوه بر قاطعیت و شجاعت، سرچشمه فساد و مفاسد را دراین قوه بخشکاند و قوه مجریه پاکی ایجاد نموده و براساس بیانیه گام دوم، اولین شرط واگذاری مدیریت ها را در سطوح مختلف از دهیار تا وزیر، طهارت اقتصادی قرار دهد؛ در این صورت است که کار قوه قضائیه بسیار سبک و تعداد پرونده ها به یک چهارم تا یک پنجم کاهش می‌یابد. البته قابل ذکر است که با همت ایشان قوه قضاییه روی ریل افتاده است.
موضوع دیگر؛ بحث ایجاد وحدت و اجماع در بین نیرو های انقلابی و اصولگرا هست که با حضور آیت الله رئیسی این امر محقق خواهد شد و سایر کاندیدا ها به نفع ایشان یا ثبت نام نمی کنند و یا اگر ثبت نام کردند، انصراف می دهند. این ظرفیت در سایر کاندیداها وجود ندارد و اگر خدای نکرده در صورت نیامدن آقای رئیسی، سایر کاندیدا ها به وحدت نرسند، همان ماجرای سال 1392 تکرار خواهد شد. به طور مثال مجموع 5-6 کاندیدای جبهه انقلاب بیش از 20 میلیون رأی می آورند، ولی درجبهه غربگرا یک نفر با حدود 15-16 میلیون رأی برنده میدان می شود و این بدبختی و فلاکت کشور در حوزه دیپلماسی، اقتصاد و غیره ، 8 سال دیگر ادامه می یابد و در آن صورت است که باید فاتحه خیلی از مسائل اصلی را خواند.
نکته مهم دیگر اینکه پایگاه اجتماعی آیت الله رئیسی و میزان رأی آوری ایشان نسبت به سایر کاندیداها بسیار بالاست به طوری که کاندیدای پیشنهادی خود مردم در یک نظرسنجی تا 46 درصد آقای رئیسی را نشان می دهد و میزان محبوبیت ایشان بعد از شهید حاج قاسم سلیمانی در رتبه دوم و بیش از 74 درصد می باشد. هم اکنون آیت الله رئیسی تمام معیارها و شاخص های یک رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی را دارد و مهمترین ویژگی ایشان که مورد تأکید حضرت آقا در سخنان نوروزی بیان فرمودند؛ ضد فساد بودن و عدالت طلبی ایشان است که حتی مخالفان او هم این موضوع را قبول دارند. ایشان در مدت کوتاه ریاست بر این قوه، پروژه عظیم مبارزه با فساد و قطع دست مفسدین از بیت المال را راهبری کرده اند که مع الاسف این فسادها عمدتا ریشه در عملکرد قوه مجریه داشته است.
نکته دیگر اینکه در افکار عمومی شخصیت ایشان اجماع آفرین و وحدت بخش است و ورود ایشان به عرصه انتخابات همه اختلافات درون گروهی اصولگرایان را به وحدت و انسجام مثال زدنی و تماشایی تبدیل کرده و به مشارکت حداکثری هم کمک خواهد کرد. پس بهترین کسی که قادر است با تکیه بر کارنامه عملی و حسن شهرت خود، امید را در دل مردم زنده کند و آنها را برای شرکت در انتخابات، ترغیب کند، آیت الله رئیسی است.
ویژگی منحصر به فرد ایشان علیرغم ابهت، قاطعیت و قدرتمند بودن، با مردم بسیار مهربان است. درد مردم را می فهمد و با تمام وجود آن را لمس می کند و تمام دغدغه اش رفع گرفتاری از مردم و به حداقل رساندن مشکلات آنان است. دکتر رئیسی طعم تلخ فقر و محرومیت را چشیده فریاد و خواسته مردم و مطالبات به حق آنان، و به خوبی برای ایشان ملموس و قابل درک است و به همین خاطر او را سید مستضعفان و یار و یاور محرومان می خوانند. مضافا اینکه، با اقداماتی که در سال های اخیر انجام داده اند، محبوب توده مردم به ویژه طبقات متوسط و محروم می باشند که این برگ برنده ای برای جریان انقلابی در برابر نامزدهای جریان لیبرال و غیرانقلابی است.
نکته مهم دیگر اینکه انتخابات 1400 پیچیدگی خاص خود را دارد و برای لیبرال ها و غربگرایان و طیف اصلاحات حکم مرگ و زندگی را داشته، در عین حال غیبت آیت الله رئیسی آنها را برای پیروزی امیدوار خواهد کرد؛ برای اینکه امکان اجماع در جبهه اصولگرایان به حداقل خواهد رسید. راه برون رفت از این خطر بزرگ، حضور آیت الله رئیسی است که وفاق، همدلی و همبستگی ملی ایجاد می‌کند و با افزایش مشارکت مردم نیز در پای صندوق های رأی موجب تقویت نظام اسلامی و خواری غربگرایان و ذلت دشمنان خواهد شد.
نکته دیگر اینکه آقای رییسی از حمایت قاطع مجلس فعلی برخوردار خواهد شد و بطور قطع با حمایت و اعتماد سایر نهادهای حاکمیتی می‌تواند یک دولت قوی را شکل بدهد. کشور در حال حاضر به یک دولت قوی نیاز دارد تا بن‌بست‌شکنی کرده و تصمیمات بزرگی را اتخاذ کند و این نیاز به همت بزرگ و شخصیت بزرگ مثل دکتر رئیسی دارد.
به هرحال می طلبد همه آحاد مردم، طرفداران عدالت، مخالفان فقر و فساد و تبعیض به ویژه خانواده معظم شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس، یکصدا با راه اندازی کمپین ملی و انقلابی از آیت الله رئیسی درخواست نمایند که برای انتخابات 1400 کاندیدا شود.
 
کد مطلب: 423993