تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
 
دکتر لیالی در وبینار پرسمان سیاسی ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی مطرح کرد؛

کسی نمیتواند با مکتب حاج قاسم مقابله کند/مردم با انتخاب گزینه دلسوز و انقلابی،ژنرال های خسته و پشیمان را حذف کنند

Share/Save/Bookmark
کسی نمیتواند با مکتب حاج قاسم مقابله کند/مردم با انتخاب گزینه دلسوز و انقلابی،ژنرال های خسته و پشیمان را حذف کنند
 
«ااگر قرار بود گفتمان ظریف در صد روزه آخر دولت روحانی به نتیجه برسد و بنا بود از آن استفاده های انتخابانی شود «ظریف» و «آشنا» با این گاف خود در افشای این فایل صوتی، قطعا به اهداف انتخاباتی شان نخواهند رسید.»
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پنجاه و پنجمین نشست از سلسله نشستهای "انقلاب اسلامی؛ مخاطرات امروز و فردا"  با محوریت انتخابات ریاست جمهوری با حضور حجت الاسلام دکتر محمد علی لیالی و با موضوع «پاسخ گویی به شبهات سیاسی و انتخاباتی وپشت پرده  مصاحبه دکتر ظریف» در دفتر ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.

دکتر محمد علی لیالی با اشاره به مذاکرات اخیر دولت در وین اظهار داشت: برجام نافرجام ناقص الخلقه 8 سال کشور را مشغول خود کرد و مسئولین دولت تمام تخم مرغ هایشان را در این سبد گذاشتند و نه تنها صد روز اول که قصد دارند صد روز آخر را هم به این مساله اختصاص بدهند.

حجت الاسلام لیالی ابراز داشت:مقام معظم رهبری میفرمودند که ما به مذاکرات بی اعتماد هستیم و اکنون مشخص شد که برجام صرفا یک بازی سیاسی و یک وعده توخالی و سرکاری بود و هیچ ثمره ای برای ما نداشت.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اصرار مسئولین دولت مبنی بر لزوم تداوم مذاکرات در صد روز آخر دولت دوازدهم، خاطر نشان کرد: اصل مذاکره ایراد ندارد اما هر مذاکره داده و ستانده ای دارد، در برجام داده ها و ستانده ها باید باهم برابری کنند، در حالیکه ما همه داده های خود که ذخایر اورانیوم و سانتریفیوژ های هسته ای بود را دادیم و ستانده ها که رفع تحریم ها بود را نگرفتیم اگر بنا باشد مذاکرات اخیر هم مثل تجربه برجام باشد و داده ها و ستانده ها با هم برابری نکنند لزومی ندارد این مذاکرات انجام بشود.

دکتر محمد علی لیالی در مورد افشای فایل صوتی مصاحبه سعید لیلاز و جواد ظریف در یک شبکه معاند نظام، عنوان کرد: خلاصه مصاحبه ظریف که تعمدا  در شبکه سعودی ایران اینترنشنال، منتشر شد این است که آقای ظریف مدعی است حاج قاسم سلیمانی و جریان میدان و مقاومت و نیروهای نظامی با جریان دیپلماسی کشور همراهی نکرده اند و مانع اصلی برای رسیدن به اهداف جریان دیپلماسی و مذاکره بوده اند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی ادامه داد: اتفاقا خیلی خوب شد که این فایل صوتی توسط خودشان لو رفت تا ماهیت اصلی این جریان برای مردم مشخص شود، اینها قصد داشتند ظریف را به عنوان قهرمان دیپلماسی معرفی نمایند و با معرفی وی به عنوان نامزد ریاست جمهوری رای مردم را به سمت او بکشانند اما با افشای این فایل صوتی در واقع ظریف را سوزاندند.

حجت الاسلام لیالی افزود: اکنون به نوعی دوگانه حاج قاسم و ظریف اتفاق افتاده، آن هم حاج قاسمی که با شهادتش دل مردم ایران و جهان را سوزاند و مردم با حضور آنچنانی خود در مراسم تشییع و به خاکسپاری او شرکت کردند. اینها ظریف را سوزاندند چون کسی نمی تواند در برابر مکتب و گفتمان حاج قاسم بایستد و با آن مقابله کند.

وی اظهار داشت: اگر قرار بود گفتمان ظریف در صد روزه آخر  دولت روحانی به نتیجه برسد و بنا بود از آن استفاده های انتخابانی  شود «ظریف» و «آشنا» با این گاف خود در افشای این فایل صوتی، قطعا به اهداف انتخاباتی شان نخواهند رسید.

دکتر لیالی با اشاره به نزدیکی سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات برای ما امانت است که باید آنرا به اهلش بسپاریم یعنی افرادی که تابع گفتمان امام و رهبری در عمل و دلسوز کشور و مردم هستند را انتخاب کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: تعجب میکنم از افرادی که دم از دموکراسی و مردم سالاری میزنند اما انتخابات را تحریم میکنند؟ رای مردم به هر کسی از دل صندوق ها بیرون بیاید برای همه طیف ها باید محترم شمرده شود.

حجت الاسلام لیالی در پاسخ به این پرسش که آیا انتخابات در تعیین سرنوشت مردم و کشور تاثیر دارد، تاکیدکرد: بله انتخابات قطعا در تعیین سرنوشت مرم و کشور تاثیر دارد در این 42 یا 43 سال بعد از انقلاب چه کسانی از دل صندوق های رای بیرون آمدند؟  چه کسانی بنی صدر  و هاشمی و خاتمی را انتخاب کردند؟ چه کسانی آیت الله خامنه ای و رجایی و احمدی نژاد را انتخاب کردند؟ چقدر بین این افراد تفاوت فکری و سیاسی وجود دارد؟ این امر که از ابتدای انقلاب تاکنون افراد مختلف با دیدگاه های مختلف رای آوردند بیانگر این واقعیت است که رای من و شما اثرگذار است و نظام از آن محافظت میکند و تقلب در انتخابات هم محال وقوعی است.

دکتر محمد علی لیالی در تشریح گزینه اصلح، بیان داشت: اصلح کسی است که صلاحیت ریاست جمهوری را داشته باشد و بتواند کشور را مدیریت کند، قانون اساسی شرایط کسی که صلاحیت قرار گرفتن در این سمت را دارد،مشخص کرده است؛ «رییس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی كه واجد شرایط زیر باشند انتخاب شود: ایرانی الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی كشور.»

وی افزود: آیا دولت فعلی مدیریت و تدبیر داشته است؟ چرا همه ناراضی هستند؟ چرا دولت کنونی و وزرایش ناکارآمد بوده اند؟ علتش این است که  برخی از مسئولین و  وزرای فعلی 20 یا 30 سال است که وزیر بوده یا مسئولیت داشته اند، معلوم است چنین اشخاصی کاملا خسته و بی انگیزه هستند. با رئیس جمهوری طرفیم که فقط بلد است از ولنجک تا پاستور برود و برگردد، برای برخی از این دولتی ها کشور فقط از پاستور به بالا است و از جنوب تهران و دیگر مناطق کشور خبر ندارند.

دکتر لیالی عنوان کرد: نامزد اصلح باید مرد میدان باشد مثل حاج قاسم و شهید رجایی نه مثل روحانی که فقط در کاخ خود نشسته و کاخ نشین است، آقای روحانی یک زمانی گفت انسان باید دیوانه باشد که وسط سیل برود ، میخواهم بگویم اتفاقا ما رئیس جمهوری میخواهیم که مثل حاج قاسم وسط سیل برود و مثل حاج قاسم در میانه میدان باشد.

حجت الاسلام محمدعلی لیالی گفت: باید فردی را انتخاب کنیم که مثل رئیس دولت فعلی بی تدبیر نباشد،من باب مثال دولت کنونی در عرصه مسکن چه کار کرد؟ چه بلایی بر سر عرصه مسکن آورد؟ ما با وزیر اشرافی ای طرف بودیم که مسکن مهر را قوطی کبریت و طرح مزخرفی میدانست، انشاالله بعد از این دولت باید یک مطالبه عمومی ای توسط افکار عمومی کشور صورت بگیرد که مسئولینی که کار نکردند توسط دستگاه قضایی محاکمه شوند.

این نویسنده و پژوهشگر حوزوی و دانشگاهی با اشاره تحریف حقایق تاریخی توسط حسن روحانی در مورد «صلح  امام حسن (ع) و مذاکره امام حسین(ع) با دشمنان خود»،خاطر نشان کرد: باید کسی را انتخاب کنیم که  تئوری پرداز نباشد و نظریه پردازی نکند و مدیر اجرایی باشد، و کار تئوری پردازی را به حوزه های علمیه و مجامع علمی بسپارد.

حجت الاسلام لیالی در خاتمه افزود: مردم باید به گزینه دلسوز و انقلابی رای دهند تا دولتی جوان و با انگیزه و انقلابی بر سر کار بیاید، البته اگر ژنرال های خسته و نادم و استحاله شده اجازه دهند که یک دولت جوان حزب اللهی و انقلابی راس کار بیاید! نکته جالب این است که این افراد مدعی هستند رئیس جمهور ازخود اختیاری ندارد اما باز به دنبال این هستند که دولت را در اختیار خود بگیرند و جالبتر اینکه طرف محکومیت سیاسی و امنیتی دارد و نظام، رهبری، دستگاه قضایی و مجلس را قبول ندارد اما اکنون اعلام کاندیداتوری کرده! مردم و جوانان این کشور باید با دقت در انتخاب گزینه دلسوز، انقلابی و جهادی این افراد را از عرصه سیاسی کشور حذف کنند و به ژنرال های پیر و خسته و بی انگیزه اجازه ندهند که دوباره مدیریت اجرایی کشور را در دست بگیرند.

م
کد مطلب: 424345