تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵
 
مذاکرات وین در حال پیشرفت است؟!

درخواست جدید و گستاخانه امریکا و اروپا در ازای توقف موقت برخی تحریم‌ها/ ایران سانتریفیوژهای IR-9 , IR-6 و IR-4 را از بین ببرد!

Share/Save/Bookmark
درخواست جدید و گستاخانه امریکا و اروپا در ازای توقف موقت برخی تحریم‌ها/ ایران سانتریفیوژهای IR-9 , IR-6 و IR-4 را از بین ببرد!
 
شبکه پرس تی وی در خبری فوری اعلام کرد در ادامه زیاده خواهی های طرف مقابل ایران در مذاکرات برجام، این بار آمریکا و اروپا خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید ایران شده اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش پرس تی وی، آمریکا و اروپا در ازای توقف موقت برخی تحریم‌های برجامی، خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل های جدید IR-9 , IR-6 و IR-4 و .. شده اند. این در حالی است که آمریکا هنوز حاضر به لغو تحریم‌ها و اجرای تعهدات خود طبق برجام هم نشده است.

 پرس تی وی مطلع شده است طرف آمریکایی و اروپایی در مذاکرات وین در پی تحمیل تعهدات جدید در زمینه‌ی هسته‌ای به جمهوری اسلامی ایران در ازای توقف موقت برخی تحریم‌های برجامی و نه لغو آنها شده اند که تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید از جمله این درخواست های زیاده خواهانه جدید است.

 طرح این موضوع در شرایطی صورت گرفته است که حتی طبق برجام و در صورت نهایی شدن توافق بازگشت دو طرف به برجام، این سانتریفیوژها نباید تخریب شوند و باید صرفا تحت نظر آژانس انبار شوند.

پرس تی وی ارزیابی کرده است این زیاده‌خواهی غربی ها و اصرار آنها، ممکن است روند مذاکرات برجام را به شکست بکشاند.

این درخواست وقیحانه امریکا و اروپایی ها در حالی است که برخی مسئولان داخلی از پیشرفت خوب مذاکرات صحبت می کنند! همچنین دیپلمات‌های اروپایی اعلام کردند که شکاف‌های بزرگی میان مواضع تهران و واشنگتن در خصوص اقدامات مد نظر آمریکا برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد و این شکاف‌های بزرگ مانع پیشرفت مذاکرات وین برای احیای برجام است.


م
کد مطلب: 424735