تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱
۱
 
کارشناس مسائل بین الملل:

بایدن شکست آمریکا راپذیرفت و نیروهای نظامی آمریکایی را از افغانستان خارج کرد/واقعیت افول آمریکا چاره ای جزترک افغانستان را باقی نگذاشت

Share/Save/Bookmark
بایدن شکست آمریکا راپذیرفت و نیروهای نظامی آمریکایی را از افغانستان خارج کرد/واقعیت افول آمریکا چاره ای جزترک افغانستان را باقی نگذاشت
 
آمریکایی ها به خاطر سیاست های غلط و شکست هایی که در این منطقه داشتند از این منطقه دارند اخراج می‌شوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: فواد ایزدی کارشناس مسائل بین‌الملل درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان اظهارداشت: حمله آمریکا به افغانستان به بهانه مبارزه با تروریست بود اما آنان به دنبال اهداف ژئوپلیتیک بودند و خروج آنان پس از بیست سال از افغانستان بدون دستیابی به اهدافی که در نظر داشتند، نشانه شکست آنان در افغانستان است. البته برای آمریکایی ها پذیرش این شکست سخت بود، ولی در دوره جدید بایدن این شکست را پذیرفت و نیروهای نظامی آمریکایی را از افغانستان خارج کرد.
 
وی با بیان اینکه مشکلات افغانستان راه حل نظامی ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به واقعیت افول آمریکا و مشکلات داخلی این کشور، آنان چاره ای جز ترک خاک افغانستان نداشتند. آمریکا اصولاً با گروه‌های تندرو و تروریستی مشکلی ندارد به شرطی اینکه این گروه ها در راستای منافع آمریکا کار کنند.
 
این کارشناس مسائل بین المللی در پایان با اشاره به آغازشمارش معکوس برای خروج آمریکایی ها از منطقه ، گفت: آمریکایی ها به خاطر سیاست های غلط و شکست هایی که در این منطقه داشتند از این منطقه دارند اخراج می‌شوند. البته بخشی از نیروهای آمریکایی در افغانستان می‌مانند به هر حال دولتی که در کابل مستقر می‌باشد به نیروهای خارجی وابستگی دارد و سفر اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان به آمریکا جهت دریافت کمک از دولت این کشور نشان دهنده این وابستگی است.
 
کد مطلب: 427960
مرجع : جهان نیوز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۷:۲۷
هدف اصلی آمریکا از خارج شدن از افغانستان ایجاد ناامنی برای کشور های منطقه و همسایگان آن کشور است.