تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹
 

ثبت ۲ رکورد کرونایی در تهران

Share/Save/Bookmark
ثبت ۲ رکورد کرونایی در تهران
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، نسبت به ثبت ۲ رکورد کرونایی در پایتخت هشدار داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:علیرضا زالی، از آمادگی لازم مراکز درمانی برای پذیرش بیماران کرونایی خبر داد و گفت: مراکز درمانی و بهداشتی به ویژه مراکزی که واکسیناسیون را انجام می‌دهند شامل تعطیلات ۶ روزه نیستند و در این ایام فعالیت خواهند کرد.
وی ادامه داد: در مورد مطب‌ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها و رادیولوژی ممکن است با توجه به اینکه بیمارستان‌ها درگیر پذیرش بیماران کرونایی هستند، مردم به این مراکز مراجعه کنند. لذا این تعطیلی شامل این بخش‌ها و بخش‌های درمانی خصوصی نخواهد بود و مطب‌ها در این ایام فعال خواهند بود.
زالی در ادامه به ثبت دو رکورد جدید آماری اشاره کرد و افزود: امروز دو رکورد در تهران به ثبت رسید که از زمان آغاز شیوع کرونا ویروس تا کنون چنین آماری ثبت نشده بود به شکلی که برای اولین بار میزان بستری‌ها در تهران از مرز ۸۰۰۰ نفر عبور کرد در حالی که بالاترین آمار بستری در تهران ۷۶۰۰ نفر بود. همچنین، برای اولین بار تعداد مراجعین سرپایی از ۲۰ هزار نفر عبور کرده که هر دوی این آمارها از آغاز شیوع کرونا تا کنون به ثبت نرسیده بود.
وی تاکید کرد: ثبت این آمارها نشان از سرعت بالای سرایت این بیماری دارد و کادر درمان در تلاش است تا آمادگی بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی در جهت کنترل این بیمار گام بردارد. متأسفانه در روز گذشته تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا ویروس در تهران ۹۲ نفر بوده است.

م
کد مطلب: 429078