تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳
 

حاج منصورارضی:اجازه ندهیم جلسات امام حسین(ع)کمرنگ شود

Share/Save/Bookmark
حاج منصورارضی:اجازه ندهیم جلسات امام حسین(ع)کمرنگ شود
 
هیئتی ها با همه مشکلات و سختی هایی که به جان می‌خرند حتما وسط میدان هستند و اجازه شاد شدن دشمن را نخواهند داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: همایش مجازی ده هزار هیئت برگزیده کشور با سخنرانی حاج منصور ارضی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.
 
حاج منصور ارضی در این مراسم با بیان اینکه همیشه در طول تاریخ و همچنین مبارزات انقلاب این هیئتی ها و امام حسینی ها بوده اند که مقابل ظلم ایستاده اند گفت: ما نباید اجازه دهیم این عَلم عدالت خواهی و ظلم ستیزی به زمین بیفتد.

این پیرغلام اهل بیت درباره برگزاری مراسم های محرم امسال گفت: باید با رعایت همه موارد بهداشتی، اجازه ندهیم جلسات امام حسین(ع) کمرنگ شود چرا که باب همه فیوضات و معنویات اینجاست. هیئتی ها با همه مشکلات و سختی هایی که به جان می خرند حتما وسط میدان هستند و اجازه شاد شدن دشمن را نخواهند داد.

وی با اشاره به اینکه آرزوی من و خواسته ام از امام حسین(ع) این است که کمک کند تا ما خودمان و حاضران در جلسه را احیا کنیم، تصریح کرد: روز ۱۵ خردادماه سال ۴۲ مطابق با ۱۲ محرم من امتحان دبیرستان داشتم که همراه مادر و برادرم به مدرسه می رفتم. زمانی که به میدان اعدام رسیدم، جنازه سینه زن های حسینی روی زمین بود و افرادی هم تیر خورده و با تنی مجروح، شعار «یا مرگ یا خمینی» سر می دادند. در آ ن زمان اگر سینه زن یا مداحی تشنه می شد، آب به او می دادند.
 
حاج منصور ارضی گفت: سینه زن ها پای دین ایستادند. امروز مداحان و مدیران هیأت ها بنا ندارند پای برگزاری مجالس حسینی بایستند.

این مداح اهل بیت افزود: زمانی که حکومت نظامی در دوران پهلوی بود، برنامه ریزی می کردیم، هم تظاهرات داشته باشیم و هم برای امام حسین(ع) سینه زنی کنیم. امروز هم نباید شل بگیریم که فرد در خانه بنشیند و روضه بخواند و دیگران مجازی مستمع باشند.

وی ادامه داد: کلام امام جواد(ع) این است که اگر از امام حسین(ع) غافل شویم از توحید غافل شده ایم. هیأت ها از فضای مجازی استفاده کنند، اما اجازه ندهند که دشمن از چگونه برگزار شدن مجالس عزاداری سوء استفاده کند.
 
این پیرغلام اهل بیت تصریح کرد: سال گذشته به وزیر بهداشت و مسئولین این وزارتخانه گفتم ممکن است فعالیت مدافعان سلامت را تعطیل کنند و یا به خاطر کرونا فعالیت مرزبانان را تعطیل کرد؟ هیأت ها را هم نمی توان تعطیل کرد زیرا فعالیت آنها در گرو سلامت معنوی مردم است. تظاهرات هایی که این روزها در شهرهای مختلف و حتی تهران ایجاد شد، ناشی از چیست؟

حاج منصور ارضی افزود: استغفار کنید که چرا کوتاه آمدید؟ امسال راهکار را همگان بلد شدیم. اجازه دهید تمام مردم خادم امام حسین(ع) شوند و از آنها برای فضاسازی هیأت ها و شهر استفاده کنید.
 
این مداح اهل بیت همچنین گفت: هر نظامی که ارکانش تعطیل شود، کارش تمام است. هیأت و سینه زنی رکن اصلی نظام است. ما روزی در تظاهرات انقلاب شعار می دادیم «ای عبید لعین، مرد قانون شکن، کاخ ظلم تو را می کنم ریشه کن، زنده بادا حسین، مرده بادا یزید، مرگ بر شاه».


م
کد مطلب: 429856