تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱
 

اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی برای کمک به «جهش تولید» در کشور

Share/Save/Bookmark
 
نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از اعلام آمادگی مسئولان صندوق توسعه ملی برای کمک به «جهش تولید» در نشست این کمیسیون خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت: در نشست امروز کمیسیون، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی و معاونان وی حضور یافتند و گزارشی از آخرین وضعیت منابع و مصارف صندوق توسعه ملی را ارائه کردند.

وی افزود: آقای شهیدزاده رئیس هیأت عامل صندوق در این گزارش اعلام کرد که منابع صندوق در وضعیت خوبی قرار دارد و این آمادگی وجود دارد که به بخش خصوصی برای توسعه صنعت و رونق تولید در کشور کمک کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: مدیرعامل صندوق همچنین اعلام کرد که در خصوص منابعی که تاکنون از سوی صندوق به مسائل مختلف اختصاص یافته، تعهدات لازم برای مصرف این منابع در مورد مشخص و بازگرداندان تعهدات طبق قانون، اخذ شده و همه اسناد آن در صندوق موجود است.

حسینی‌کیا همچنین با اشاره به بررسی طرح ارتقای جایگاه تحقیق، توسعه و نوآوری در صنعت کشور در کمیسیون صنایع و معادن گفت: در جلسه بعد از ظهر امروز با حضور مسئولانی از مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی‌های لازم در خصوص این طرح صورت گرفت اما رأی‌گیری درباره آن به جلسات آینده موکول شد.

ش
کد مطلب: 432584