تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳
 

مجاهد: جهان به زودی حکومت طالبان را به رسمیت می‌شناسد

Share/Save/Bookmark
 
سخنگوی طالبان با اشاره به تلاش‌های این گروه برای اقناع کشورهای مختلف در به رسمیت شناختن حکومت طالبان مدعی شد جامعه جهانی به‌زودی حکومت طالبان را به‌رسمیت می‌شناسد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان مدعی شد که در آینده نزدیک، جهان حکومت آنها در افغانستان را به رسمیت می‌شناسد.

مجاهد در یک گردهمایی در ولایت پکتیا با اشاره به تلاش‌های این گروه برای اقناع کشورهای مختلف در به رسمیت شناختن حکومت طالبان افزود: پیام‌ها مثبت است و حکومت جدید افغانستان در سطح جهانی به رسمیت شناخته خواهد شد.

سخنگوی طالبان اضافه کرد: آنچه کشورهای جهان از ما می‌خواهند امنیت سراسری است که تامین خواهد شد؛ جهان از ما می‌ترسد که خاک افغانستان برای دیگر کشورها تهدید باشد اما سیاست ما این نیست و در این باره بارها به جهانیان اطمینان داده ایم.

وی همچنین به مردم پکتیا وعده داد که به زودی طرح های ناتمام عمرانی در این ولایت مانند بند مچلغو از سر گرفته شده، جاده‌ها ساخته و بناها آباد خواهد شد.

این در حالی است که طالبان اخیرا کابینه دولت خود را اعلام کرد که واکنش های منفی بسیاری به همراه داشت. نخست وزیر و بسیاری از وزرای کابینه طالبان در لیست تحریم‌های سازمان ملل قرار دارند و برخی از وزرای دولت اعلام شده از سوی طالبان تحت تعقیب هستند.

ش
کد مطلب: 432585