تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳
 

تاکایف: ایران همسایه خوب ما در منطقه خزر است

Share/Save/Bookmark
 
رئیس جمهور قزاقستان در دیدار با همتای ایرانی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران همسایه خوب ما در منطقه خزر و شریک نزدیک در جهان اسلام است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان در دیدار با «سید ابراهیم رئیسی» همتای ایرانی خود گفت که جمهوری اسلامی ایران همسایه خوب ما در منطقه خزر و شریک نزدیک در جهان اسلام است.

در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای در پایتخت تاجیکستان برگزار شد، تاکایف مجددا پیروزی رئیسی در انتخابات ریاست جمهور ایران را تبریک گفت و برای ایشان موفقیت‌های بزرگ آرزو کرد.

تاکایف گفت: این نخستین دیدار ماست و مطمئنم که برای همکاری‌های بین دو کشور انگیزه ایجاد خواهد کرد. ایران همسایه خوب ما در منطقه خزر و شریک نزدیک در جهان اسلام است. از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین قزاقستان و ایران، همکاری‌های نزدیکی برقرار شده است.

رئیسی نیز به نوبه خود از رئیس جمهور قزاقستان برای تبریک و اعزام یک هیئت ویژه این کشور جهت شرکت در مراسم تحلیف قدردانی کرد.

رئیس جمهور ایران اظهار داشت: بین کشورهای ما همکاری‌های همه جانبه برقرار شده و معتقدم چشم اندازهای خوبی برای گسترش روابط وجود دارد. امیدوارم دیدار امروز ما شروعی برای بیشتر  نزدیک شدن ما کمک خواهد کرد.

دو طرف با اشاره به روند مثبت توسعه تجارت دو جانبه طی سال جاری، آمادگی خود را در تحکیم همکاری‌های در زمینه حمل و نقل، تدارکات، کشاورزی و سرمایه گذاری اعلام کردند.

همچنین روسای جمهور ایران و قزاقستان در مورد انجام سفرهای متقابل به توافق رسیدند.

ش
کد مطلب: 432836
مرجع : فارس