تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۳
 

زیارت مرقد شریف امام رضا(ع) از دیدگاه اهل‌سنت

Share/Save/Bookmark
زیارت مرقد شریف امام رضا(ع) از دیدگاه اهل‌سنت
 
امام رضا(ع)، امام رئوف مسلمانان و متعلق به تمام ادیان و مذاهب اسلامی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ماموستا سیدمحسن حسینی ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع) به همه مسلمانان جهان و اهل سنت اظهار داشت: اهل بیت حضرت محمد(ص) سفینه نجات هستند، هرکس در این سفینه قرار بگیرد نجات یافته و هرکس از این سفینه پیروی نکند قطعا غرق خواهد شد.

وی  با بیان اینکه اهل سنت احترام ویژه­‌ای برای امام رضا(ع) قائل هستند، افزود: در بین مردم کردستان اسامی زیادی وجود دارد که منتسب به امام رضا(ع) بوده و این بیانگر ارادت کردستانی‌ها به اهل‌بیت(ع) است.

امام جمعه شهرستان کامیاران تصریح کرد: خداوند متعال راه و روش اهل بیت و اصحاب رسول الله(ص) را به بندگانش امر کرده که در مسائل و مشکلات راه آنان را ادامه دهند، کمااینکه امروزه سعادت و سایه برکت امام رضا(ع) بر سر ما آمده است.

وی با بیان اینکه آستان مقدس امام رضا (ع) مورد توجه خاص و عام امت اسلامی به ویژه اهل سنت قرار گرفته است، گفت: تمام مسلمانان جهان اسلام از نقاط دور و نزدیک به زیارت مرقد مطهر آن حضرت رفته و شفای مریضان و رفع گرفتاری‌ها را طلب می‌کنند.

ماموستا حسینی با تأکید بر اینکه امیدوارم ما ایرانیان لیاقت و شهامت ادامه راه امام رضا(ع) را داشته باشیم، تأکید کرد: باید مسلمانان پیرو راه و روش اهل بیت رسول خدا(ص) باشند و همواره سیره و روش بزرگان را سرلوحه زندگی خود قرار دهند. 

وی با بیان اینکه امام رضا(ع) امام رئوف مسلمانان است، گفت: هرکس از این امام همام خالصانه طلب حاجت کند قطعا دست رد به سینه هیچ‌کس نخواهد زد.

عالم برجسته اهل‌سنت عنوان کرد: زیارت مرقد شریف امام رضا(ع) و انعکاس آن در روایات پیامبر گرامی(ص) و اهل بیت(ع) و ذکر آن در کتب اهل سنت، حاکی از اهمیت و جایگاه ویژه آن امام همام بوده و سنت‌بودن زیارت مرقد پاکش را به وضوح بیان کرده است.

ماموستا حسینی با بیان اینکه امام رضا(ع) متعلق به تمام ادیان و مذاهب اسلامی است، اظهار کرد: از این تریبون مردمی رحمت و سلام خود و مردم کردستان را آراسته آستان مقدس امام رضا(ع) کرده و امیدوارم شرایطی فراهم شود که همه مسلمانان مرقد مطهر امام رئوف را زیارت کنند.
 
کد مطلب: 434028
مرجع : تسنیم