تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹
 

کمپین ضد واکسن برخلاف سیاست‌های کلی نظام است

Share/Save/Bookmark
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عوارض واکسن بسیار کمتر از عوارض آلودگی هوا است، گفت: کمپین ضد واکسن برخلاف سیاست‌های کلی نظام، قوانین عقلانی بهداشتی درمانی و منویات مقام معظم رهبری است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:   عبدالحسین روح الامینی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 21 مهر) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تاکید بر اینکه زدن واکسن در کشور اجباری نیست، گفت: فردی می تواند خود را در روستا یا خانه ای دور از جامعه، قرنطینه کند و واکسن هم نزند؛ وقتی نظامات و سیاست‌هایی در جامعه وضع می‌شود برای حفظ اجتماع و سلامت عموم باید دقت کافی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ممکن است زدن واکسن عارضه‌هایی به دنبال داشته باشد، افزود: اما قطعاً عوارض واکسن کرونا از عوارض آلودگی هوا در تهران بسیار کمتر است. آیا خطرات ناشی از انتشار مواد لنت ترمز در هوا و گازهای سمی که میلیون‌ها انسان را در معرض خطر قرار می‌دهد، کمتر از عوارض یک واکسن است؟ من همه این موارد را به یکی از واعظانی که با من تماس گرفته بود، بیان کردم، لذا نباید اینچنین در جامعه نگرانی ایجاد کرد.

روح الامینی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نظامات واکسیناسیون در کشور را دنبال می‌کنند و خود به شدت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌فرمایند؛ حتی مراسماتی که در حسینیه به آن بزرگی برگزار می‌شود، ایشان به تنهایی در آنجا حاضر می‌شوند.

وی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم کسب و کار مردم از سر گرفته شود و هزینه‌ها کاهش یابد، چرا باید عملاً یک کمپین ضدواکسیناسیون در کشور راه بیندازیم!؟ وقتی قانونی در کشور وضع می‌شود همه باید به آن عمل کنند، در غیر این صورت فردی می‌تواند ادعا کند چرا باید پشت چراغ قرمز منتظر بمانم، این حق من است که عبور کنم! لذا کمپین ضد واکسن برخلاف سیاست‌های کلی نظام، قوانین عقلانی بهداشتی درمانی و منویات مقام معظم رهبری است.

ش
کد مطلب: 434445
مرجع : فارس