کتابی که قرار بود در پستو بماند، رونمایی شد!

فارس , 25 مهر 1400 ساعت 10:49


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  آیین رونمایی کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» با حضور مسؤولین، پیشکسوتان و ایثارگران عرصه اطلاعات و امنیت، خانواده شهید سیدکاظم‌کاظمی، نویسنده کتاب و عوامل و بازیگران نمایشنامه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» بر اساس زندگی شهید سید کاظم کاظمی معروف به «سید نذیر» از فرماندهان واحد اطلاعات سپاه تدوین و اجرا شده است.

در این مراسم سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی معاون هماهنگی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از ویژگی‌های برجسته شهید سیدکاظم کاظمی در عملیات‌های مختلف امنیتی بیان کرد واظهار داشت: شهید کاظمی یک قهرمان ملی است که در جامعه ما بسیار مظلوم و غریب است. شخصیت برجسته و انقلابی که در وصیت نامه خود خطاب به همسرش وفاداری و حمایت از نهضت امام و انقلاب تاکید کرده‌است.

این همرزم شهید افزود: شهید کاظمی کسی است که عملیات‌های امنیتی و اطلاعاتی بسیار مهمی را در همان سال‌های اول انقلاب فرماندهی کرده است. عملیاتهایی که به معجزه بیشتر شبیه بود؛ جوان ۲۳ ساله‌ای در راس تشکیلات، فرماندهی عملیات ‌های را بر عهده می‌گیرد، که افرادی با سابقه بیش از این سن در کشورهای دیگر حتی خواب پیروزی آن را هم نمی‌دیدند. ایشان در ظرف یک سال و نیم تمام گروهک‌های تروریستی که برای براندازی انقلاب اسلامی سازماندهی شده بودند را منهدم کرد. البته ناگفته نماند که تمام افرادی که در مقابل ایشان بودند افرادی کارکشته و کارآزموده بودند که با سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بزرگی کار می‌کردند.

محمدحسن روزی‌طلب نویسنده کتاب «وقت محدود» ضمن تقدیر از انجمن پیشکسوتان سپاس از فراز و نشیب‌های شروع کار تا انتها سخن گفت و اظهار داشت: هنگامی نسخه اول کتاب «وقت محدود» به اتمام رسید و تحویل دادم یکی از بزرگواران گفتند که این کتاب خوبی است اما باید یک مهر محرمانه به آن بزنید و در پستو نگهداری کنید؛ جا دارد از سعه صدر انجمن پیشکسوتان سپاس تشکر کنم که این کتاب را به چاب رساند بدون آنکه یک کلمه آن را جابه جا یا حذف کند. امید است این امر نقطه شروعی برای شهدای دیگر اطلاعاتی و امنیتی باشد.

ش


کد مطلب: 434571

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/434571/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir